Kapitola osmá - NŠ

22. dubna 2017 v 6:00 | Kazumi |  Nová šance
Táák těšili jste se na další kapitolu NŠ? Snad ano :D každopádně musela jsem ji přepsat a překopala jsem děj, tak si to užijte ^^

,,Nebudeme napínat, sešlo se vás zde hodně, ale jen jedna dvojce je ta vítězná. Je jí Jasmine Cullen s Classy Amy za Cullen´s ranch! Jen o pár vteřinek se přiblížily rekordu přesným patnácti sekundám. Tato dvojce měla patnáct sekund a šestset dvacet pět vteřinek. Opravdu krásný výkon!" ozval se hlas hlavního komentátora, či kdo to vlastně byl.
,,Woahou!" Ozvalo se ze všech stran a já s velkou radostí dojela k rozhodčím. Gratulace, ceny a foto. Classy byla rozrušená.
,,Ano brouku, vyhrály jsme," pohladila jsem Amy po krku a usmívala se. Dojely jsme zpět do řady.
,,Gratuluju," natáhla se ke mně Marisol.
,,Díky," mrkla jsem na ni a podala jí ruku.
Pohladila jsem pak Amy a poslouchala vyhlašování. I holky mi pogratulovaly. Následně začali vyhlašovat juniory, také od prvního místa. Clair se umístila na čtvrtém místě, Magie na pátém hned za ní o pár vteřinek a na šestém Luisa. Holky byly šikovné.
,,Gratuluji vám holky," usmála jsem se na obě.
,,Děkujem," zářily všechny tři a plácly si.
Postupně se vše dohlásilo. Pak přišlo čestné kolo. Takže tři první místa vedle sebe a tak to šlo dál. Vedle mě jel nějaký mladý muž na plavém hřebci. Usmál se na mě a pogratuloval mi. Já jemu také a samosebou i Marisol, která protentokrát vyhrála. Následně jsem s Classy jela po čestném cvalovém kole k našemu stanovišti.
,,Velká gratulace," usmál se na nás všechny táta s Brantlym. Oba již přinesli naše výhry a já si mohla ze sedla potěžkat náš pohárek.
,,Krásný je," usmála jsem se a pohladila Classy po krku a sesedla. Byla nyní větší přestávka, a proto jsem ji mohla odstrojit a zase ji svěřit Brantlymu.
Odešla jsem do šatny, kde jsem si převlékla košili, napila se více, osvěžila si obličej a šla ven. Vzala jsem Classy, udělala si s ní pár koleček, ale pak jí sundala udidlo a nechala ji, aby se pásla. Nevím, jak dlouho jsme čekaly na další start, ale konečně začaly tyče, musela jsem rychle vrátit klisně do huby udidlo, dotáhnout podbřišník a sama si vzít klobouk.
,,Zvládnete to," usmál se táta, kdy jsem děkovně kývla a pohladila Amy.
,,Tak jdem krásko," usmál jsem se a nasedla na Classy.
Ve své hlavě jsem se zajímala jen o Amy. Nechala jsem si ji letmo nacválat po mávnutí červeného prapoku. Jely jsme až na konec tyčí a začal slalom, pak kolem první tyče otočka, slalom nakonec a hurá následně domů. O dvě vteřiny jsme se přiblížily k rekordu, což bylo bezva. Hladila jsem klisnu a počkala na vyhlášení. Podařilo se nám ukořistit první místo a co se týče trailu, tak v něm jsme obdržely nulu u trestných minut a plný počet bodů. Takže další první místo. Ani holky si nevedly špatně a my už mohli ve dvě hodiny odpoledne odstrojit koně ze závodního, nastrojit do trasportu a naložit je. Poklidili jsme po sobě vše a naskákali do auta.
Vyrazili jsme na cestu domu, kdy jsem si dopřála spánek a doma následně vyčistila a kompletně se postarala o Amy. Musela jsem si následně jít lehnout, abych sebou nešlehla, protože mě začala bolet hlava.
Po menší pauze, kdy jsem se z bolestí vyležela docela rychle - no jo, nic vážného na umírání!, přišly na řadu hned tři tréninky. Vzala jsem si Ginger na cross, posléze Dannyho na parkur a Amadea na drezuru. Nakonec jsem připravila věci na výstavu a postarala se o Ciancity, mé koně a zajela ještě za hříbaty. Unavená jsem ulehla do postele a během pár minut usnula.
Brzy ráno mi zazvonil budík. Rozkoukala jsem se a protáhla se.

,,Kio, vstávej, dnes jedem společně," usmála jsem se a pohladila fenku po hlavě.

Natáhla jsem si na nohy bílé rajtky, červenou košili, černý klobouk a potichu seběhla s Kiarou v patách schody. Od mamky
jsem tu měla připravenou snídani. Dnes v půl čtvrté potřebovala jít do stájí dřív a pojede s námi.

,,Nazdáár, Árty," pohladila jsem dobrmana a usmála se. Radostně zaštěkal a já se usmála. Dnes se o psy já nestarám.

,,Kiaro jdeme," pískla jsem a vešla do stáje. U boxu jsem měla připravené věci na Ciancity.

,,Ahoj holčičko," podívala jsem se na klisničku.

Vešla jsem s úsměvem k Cie a pohladila ji po krku. Odfrkla si a trochu pohodila hlavou. Něco se dělo, jdu pro ni brzo ráno. Byla docela neklidná. Krmení už měla. V duchu jsem děkovala mamce. Pohladila jsem Ciu po hřbetě.

,,V kliduu holka," usmála jsem se.

,,Jasmine? Děje se něco?" U boxu se objevila mamka.

,,Mohla bys mi prosím přinést mast s olejíčkem? Cia je celá rozklepaná, jak teď delší dobu nebyla někde na akci," pousmála jsem se na osobu mezi dveřmi boxu.

,,Chceš heřmánek a mátu?" podívala se mi mamka do očí.

,,Jo a hřebíček prosím," usmála jsem se a hladila Ciu.

Zatím, než mamka přišla, jsem vyšla před box, kde jsem si vzala vodítko a ohlávku. Ciancity jsem si vyvedla ven, abych ji mohla pořádně přečistit. Najezená byla, jen jsem jí nechala v kbelíku u ní vodu a dala se do čištění. Přečistila jsem její srst, vyčesala hřívu a zapletla jí tam obvyklé mřížky. Hřívu měla krásnou, ještě jsem jí zdokonalila kštici do takové mřížky a na ocase udělala od kořene síťku. Pak jsem jí vybrala kopyta, přelakovala a vše poklidila.

,,Tady to máš…" Objevila se u nás mamka a Kia nás sledovala.

,,Můžeš mi to prosím dát na ruce?" poprosila jsem mamku.

Natáhla jsem k mamce moje ruce. Ta mi s úsměvem na jednu ruku dala mast a na druhou mi zase dala olejíček. Tyto dva produkty jsem spojila v jedno až na srsti. Začala jsem od krku a postupně si nechávala doplňovat olejíček a mast na ruce. Máta s heřmánkem na Ciancity působila skvěle. Takhle jsem hladila a masírovala po krku, plecích, prsou, polovinu předních nohou, břicho, hřbet, boky, záď a zadní nohy na obou stranách. Mamka mi pomáhala a nakonec mi dala na ruku už bez olejíčku mast heřmánku a hřebíčku. Spojila jsem to ještě mimo hlavu promnutím rukou a pak pomalu začala klisnu hladit po čele, lících a uších.

,,Jsi hoodná holka," usmívala jsem se a hladila ji.

Klisna si odfrkla. Byla už uklidněná a já byla za to ráda. Následně mi mamka pomohla Ciu nastrojit do transportních věcí a mohly jsme společně i s Kiou jít ven. Poklidila jsem všechno do šatníku a mini sedlovny v našem mega přepravníku a pak tam zavedla Ciu do přepravníku. Měla tam vodu i seno.

,,A v klidu holka, neboj," pohladila jsem kobylku.

Zavěsila jsem do přepravníku sušenou mátu, aby ji uklidňovala a vystoupila jsem ven z přepravníku. S mamkou jsme ho zavřely.

,,Hodně štěstí Jasmine!" Vykoukla z okna hlava táty.

,,Díky…" Mávla jsem na něj.

,,Jede s námi Franco a Jackie, takže na ně počkáme," obeznámila mě mamka ještě.

,,Dobře, Franco bude rozhodčí?" podívala jsem se na ženu.

,,Jasně že bude," přikývla mamka.

,,Tsss, lhář jeden," zasmála jsem se a sedla si na přední sedadlo.

,,Kio hop…" Pobídla jsem svoji fenku, která naskočila ke mně. Bylo tu místa habaděj. Zapásala jsem se.

,,Trvá jim to," utrousila jsem a během minutky dvojce vyšla z baráku.

,,Tak jak jsi připravená švagrová?" řekl s úsměvem Franco.

,,Já dobře, ale tady někdo dostane studenou sprchu za to, jak mi lhal," probodla jsem ho zákeřným pohledem.

,,Ale v klidu, alespoň jsem ti namnožil úlohu, protože ty ji určitě nemáš s sebou," zašklebil se.

,,Héé to máš pravdu," zasmála jsem se a natáhla dozadu ruku, na které mi po chvilce přistál papír.

,,Dííík," ukřenila jsem se na něj.

,,Tak jo bando, odjezd," usmívala se mamka a vyjela za bránu našeho ranče.

,,Jdu spát, dobrou noc," zívla jsem a opřela se o Kiu, abych se alespoň trochu prospala, než se budu muset podívat na úlohu.

Spala jsem chvilku, protože cesta měla trvat necelou hodinu. Já byla po půl hodině spánku docela čilá, že jsem si pročetla úložku.

,,Jako opravdu požadují perfektní provedení zacouvání pět kroků před porotou?" koukla jsem na Franca.

,,Jo, neumíte?" ušklíbl se mladík.

,,Umíme, ale vždy to byly tři kroky," odfoukla jsem si vlas z čela.

,,Tak je to teď víc, to zmáknete," usmál se Jackyn přítel a objal moji sestru kolem ramen. Ta se na mě sladce usmála.

,,Jo to zvládnete, musíš si věřit," mrkla na mě.

,,Zvládnem, až mě jmenují vrchní komisařkou v Londýně," odfrkla jsem si a svůj pohled zaměřila na patníky, které lemovaly kraj silnice.

,,A jsme a místě," ozvala se mamka hrdě a zaparkovala na parkovišti, kde bylo označené místo pro nás.

,,Tak jo, jdeme na věc," usmála jsem se a vystoupila z vozu. Protáhla jsem se a nasadila sluneční brýle. Spustila jsem
rampu opatrně.

,,Ahoj zlatíčko," pozdravila jsem Ciu a vešla bočními dveřmi za ní. Podrbala jsem ji a odvázala a ještě dala pryč zástrčku.

,,Vzád, vzáád." Nechala jsem ji couvat.

Pomáhala jsem si slovíčky, které používám pro couvání. Cia pěkně vycouvala a já ji pochválila. Přivázala jsem ji a vrhla se na odstrojení.

,,Pohlídáš mi ji, já skočím do stanu," usmála jsem se na mamku a ta přikývla.

Já vzala naše dva průkazy a šla k sboru rozhodčí, kteří byli ve stanu. Představila jsem se, předala průkazy a podepsala papíry. To bych měla. I s průkazy jsem došla zpět a dala je do auta. Šla jsem si nachystat Ciancity a nakonec i sama sebe.

,,Wau, vypadáš úžasně," podívala se na mě mamka.

,,Díky, jsem se potřebovala pořádně připravit, abych naši krásku pěkně představila," pousmála jsem se a pohladila Ciu.

,,Takže, jaká je tvoje úloha?" podívala se na mě mamka.

,,Vklušem do obdélníku a na krátké v A zastavíme a uděláme zootechnický postoj. Já ji představím a pak budu počítat do
šedesáti, krokem půjdem střední čarou, uděláme slalom v iXku mezi čtyřmi kuželemi, uděláme otočku, naklušem, v A zastavíme, je nehybnost a jdeme do rohu z pohledu poroty vlevo. Uděláme pět kroků vpřed a pak začneme couvat pět kroků vzad do A. Tam se už otočíme a krokem odejdeme z obdélníku. Je to docela lehké a snadné, až na to couvání. Není žádná vlnovka, nic," pousmála jsem se.

,,Nechceš ji vzít i příští týden na showmanship?" zeptala se mě mamka.

,,Ráda, chci vzít s sebou i Prescy," odpověděla jsem s úsměvem.

Podrbala jsem Ciu.

,,Můžeš, teď pojď k obdélníku," chytla mě mamka kolem ramen a já společně s klisnou a mamkou šla k obdélníku a sledovala ostatní koně.

,,Jak vidíš zítřejší military?" podívala se na mě mamka.

,,Ginger a já jsme připravené se porvat o prvenství," usmála jsem se.

,,Tak to se těším na podívanou," pousmála se mamka a sledovala dění na obdélníku.

Právě tam byl hřebec appaloosa. Kdybych ho měla srovnat s Cincianty, i když ona byla paint, tak byla mnohokrát hezčí. Franco bedlivě koně sledoval. Byl to nejpřísnější rozhodčí, taky proto nám vždy z deseti bodů dal nejvýše šest, ale obvykle jsme dostávaly čtyři. Takže slovo protekce já neznám.

,,Jako další předvádějící tu máme Jasmine Cullen s koněm Cincianty, Vážená poroto, Jasmine je devatenáct let a Cincianty tři roky. Více Vám o své klisně poví předvádějící dívka sama," ozval se hlas jednoho muže, který byl jako komentátor.

Pousmála jsem se, nadechla se, pohladila Kiaru, která seděla vedle mamky a pousmála se.

,,Jdeme zlato," pohladila jsem Ciu, naposledy jsem ji prohlédla, krásně od posledních výstav, díky lonžování, nasvalila.

,,Klus," usmála jsem se.

Pomlaskla jsem potichu a koukala před sebe. Běžela jsem nastejno s Ciou. Klusala pěkně vedle mě a v A jsem myslela na zastavení a ona společně se mnou zastavila před porotou. Šla jsem více do strany, koukla na záď, plece, slabiny a na hlavu a usmála se. Ciancity frkla potichu a já ji lehce zatáhla neviditelně za vodítko. Pěkně se postavila do postoje, udělala jsem s ní krok vzad a já vzala vodítko tak, jak se má. Začala jsem s představením Cii.

,,Vážená poroto, s radostí Vám představuji klisnu American Paint Horse, Cincianty. Jsou jí tři roky," usmála jsem se a uvedla ještě oba rodiče.

Počítala jsem následně do šedesáti a pak na ni mlaskla a šla na střední čáru. Cia mě následovala hned vedle. Zprava jsme udělaly slalomek a po posledním kuželi jsem mlaskla a po pěkné otočce jsme doklusaly k A, tam jsme se natočily na stěnu a zastavily. Počítala jsem do deseti, to byla Cia znehybněná. Vzala jsem Ciu doprava a počítala pět kroků, zastavila jsem.

,,Vzád, vzád." Postavila jsem se čelem k ní a koukala do očí a na prsa. Cia pěkně couvala. Mluvila jsem šeptem.

,,Ještě jeden, šikovná," pousmála jsem se na ni, zastavila a pak po otočce odešly krokem z obdélníku.

,,Pašanda jsi byla velkáá," usmála jsem se a hladila Ciu za obdélníkem u mamky. Ta mi podala dva peprmintové pamlsky.

,,Děkuju," poděkovala jsem a dala pamlsky Cie.

,,Franco se dnes překonal, získaly jste osm bodů od něj," usmála se mamka a pohladila Kiaru po hlavě a pak i kobylku vedle mě.

,,Fákt? Ten se překonal, tak opravdu jsme skvěle sladěné," usmívala jsem se blaženě.

,,Jste, nevadilo by, kdyby ses o ni starala i nadále," podívala se mamka na mě.

,,Letos mám na starost westerňáky, takže ráda se o ni budu starat, ale přeci obvykle v pěti letech jdou do rukou ostatních jezdců," povzdechla jsem si.

,,Jdou, protože máme spoustu jezdců," povzdechla si tentokrát i mamka.

,,Jo, slyšela jsem, že má přijít deset nových," přikývla jsem.

,,Už jsem je měla na jízdárně, všichni jsou začátečníci, ale jsou rozdělení do těch věkových kategorií…" Pokrčila mamka rameny.

Zavrtěla jsem hlavou a šla se postarat o Ciu a pak šla čekat na vyhodnocení. Povídala jsem si s mamkou a hladila Ciu. Kiara byla hodná a nevyváděla. Ve čtyři odpoledne byl konec celého dne a začalo se vyhlašovat. Pomalu se došlo až k tříletým paintkám, což jsem byla i já s Ciou. Šla jsem s klisnou do obdélníku a zkontrolovala pohledem čísla na mojí vestě a klisnině ohlávce. Pohladila jsem ji a usmála se.

,,V dnešních výstavách se sešlo spoustu krásných a statných paintek, které mají šanci získávat ta nejlepší hodnocení. Nejlepší paintkou dneška se ale stává Ciancity, z ranče Cullen´s s vodičkou Jasmine!"

,,Brouku, my to vyhrály," usmála jsem se šťastně.
Křenila jsem se, objala klisnu a šla k rozhodčím, přijala gratulace, pohárek a nechala se vyfotit s Ciou. Mluvila jsem k ní, aby se nesplašila, když všude kolem nás tleskali lidi. Po vyhodnocení jsme všichni udělali klusové kolečko a pak opustili obdélník. Doklusala jsem k přepravníku a podívala se do tašky.

,,Wau, máme novou ohlávku lásko," objala jsem Ciu a dala jí pamlsek.

,,Hoolky, vy jste šikovný, bylo to teda moc na těsno, ale vynikající výsledek vás obou," usmála se mamka a objala mě i Ciu a dala jí pamlsek a mně flašku s vodou.

,,Pašandy holky…" Poplácala mě po zádech Jackie.

,,Tak největší pašanda je tady Ciancity," usmála jsem se a pohladila Ciu. V tašce byla i krásná deka, kterou jsem rovnou nasadila klisně.

,,Stejně se Franco dneska zajímavě přepočítal, kde ty jeho čtyři body jsou," zasmála jsem se.

,,Dneska máte rovnou dvojnásobek, má drahá švagrová…" Objevila se vedle mě flaška šampaňského.

,,Oh děkuji, to je milé," zasmála jsem se.

,,Dneska jste se mi líbily, ne že by jindy ne, ale dnes to bylo skoro bez chyb, až na tu část před postojem," káravě se na mě podíval.

,,To se prostě stane no, že kůň popojde. Ciina chyba to není," poušklíbla jsem se, pohladila klisnu, připravila na cestu a zavedla do přepravníku.


Kiara poštěkala a já ji s úsměvem pohladila, celý den nám byla oporou. Po krásně užitém dni jsme se sbalili a odjeli. Doma jsme vybalili a já mohla balit znovu, tentokrát věci na Ginger, protože ráno začínaly závody military. Byla jsem pomoc tátovi na tréninku, pak byla chvilku na jízdárně s Loirou. K večeru jsem se ještě mohla postarat o hříbata a jít spát hned po kontrole Ginger, kterou jsem stihla vzít ještě na lonž.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama