Kapitola X. - SŠ

5. března 2017 v 10:25 | Kazumi |  Střípečky štěstí
Ahojte! Tak konečně je něco na blogu, uhm, no, měla jsem si toho přednastavit víc a hlavně bych měla začít dělat prezentaci na ročníkovku, ale do 20.3. času dost... Hehe jasně Kazumi... jasně :D No nic, užijte si tuhle část, zítra snad něco vyjde taky a zatím... Sayonara ^^
Ráno jsem se probudila s knížkou u nohou.
"Jé já si ji nedočetla," promluvila jsem si sama pro sebe a mrkla na hodiny.
Bylo čtvrt na sedm. To je pech. Pomyslela jsem si, protože za čtvrt hodiny bych měla teprve právoplatně vstávat. Tupě jsem koukala do stropu. Dnes jsme měli mít do tří. Měli bychom mít češtinu, matiku, fyziku, chemii a anglinu dopoledne. Pak alespoň odpolední pauzu a dvě hodiny výtvarky. Ba jo. Výtvarku bych si měla vzít sebou. Rozsvítila jsem si lampičku a do taštičky si připravila důležité věci. Pak jsem si to mohla dát ve škole do skříňky. Budík se mi rozdrnčel, a tak jsem ho vypla a šla na záchod. Pak si umyla ruce a obličej. Následovalo vybírání hadrů na sebe. Seběhla jsem i s taštičkou a mobilem dolů a dala igelitku do tašky do školy. Vešla jsem do kuchyně a udělala si kakao. K němu mi přišla vhod buchta. Snídaně do mě vpadla a čekala jsem u dveří na bratra, než se uráčil obout. Sluníčko svítilo, a tak jsem si vzala sluneční brýle a s taškou přes rameno jsem vyšla ze dveří. Zamkla jsem a dala si klíče do kapsy. Z dálky jsem zahlédla, jak k nám mířila Gábuš.
,,Ahojky," pozdravila mě Gábi a já jí odpověděla totéž. Pak se k nám přidala a Tomáš se jen divil, že se semnou bavila.
,,V kolik dnes končíš, Gabčo?" pousmála jsem se na dívku, která se k nám přidala.
,,Ve tři jako vy," odfoukla si vlas z čela.
,,Tak to jo," usmála jsem se.
,,Půjdem dnes na pátou za koňma? Třeba je už jen vyčistit? Většinou v pět jsou v boxech a žerou," navrhla kamarádka akci na odpoledne.
,,To by šlo. Přijedem domů ve čtvrt na čtyři. Najím se a udělám úkoly. Ještě si připravím na středu. Takže v půl páté by byl sraz u toho kaštanu?" usmívala jsem se blaženě.
,,Joj klidně," přikývla Gábi.
Dorazili jsme všichni tři na autobusák. Pozdravila jsem se s Jess, která se připojila k nám do pokecu. Autobus konečně přijel. Tentokrát jsem seděla s Gábinou, neboť si Jess sedla s Tomášem. Jak divné, pomyslela jsem si.
,,Tak ve tři čekám u dveří," zavolala na mě Gábina, když se vypařila na druhý konec budovy, a já jí mávla.
Do skříňky jsem šoupla výtvarku a vzala si nějakou tu učebnici na dnešek. Společně s Jess jsem šla do učebny češtiny. Trošku jsem musela myslet hned po ránu, češtinářka nám dala diktát. Jaké štěstí, že jen gramatiku. S dobrým pocitem jsem odevzdala sešit a začla si sklízet. Po zazvonění jsme přešli do vedlejší učebny, kde se nacházela matika. Desetiminutová přestávka uběhla a z nás se kouřilo při počítání těžších rovnic. Matikářka teda byla lepší, než náš matikář na mé bývalé škole. U matiky jako by se čas zastavil.
,,Šárko, Ty už máš vše vypočítané?" optala se mě učitelka a já jen souhlasně přikývla.
,,Tak mi to přines. Oznámkuji ti to," zakoulela jsem očima nepozorovaně a vzala sešit.
Položila jej na katedru a trpělivě čekala na učitelčino známkování. Za pár minut měla opraveno a já jí přinesla žákajdu. Do ní jsem dostala kupodivu jedničku. Po zazvonění jsme zas přešli do učebny fyziky. Celá hodina byla nudná. Brali jsme, no už ani nevim co. Ve stejné třídě proběhla chemie, která byla zábavnější. Konečně byla pátá hodina. Měli jsme angličtinu. V angličtině jsem se představila a pak jsme dělali nějaká cvičení v pracovním sešitě. Po zazvonění jsme se vydali na oběd.
K obědu jsme měli pečené kuře a brambor. Vzala jsem si svoji porci a odebrala se ke stolu, kde byla i Jess. Za chvilku si k nám přisedla i Gábina a Tomáš. Povídali jsme si spolu a jedli. Po deseti minutách už byl čas jít, takže jsme s Jessicou vrátily nádobí a šly v klidu do školní části budovy. Ze skříňky jsem si vzala výtvarku a doběhla Jess, která šla pomalu chodbou ke dveřím výtvarky. Dveře byly otevřené, tak jsme vstoupily. Jess seděla u okna v poslední lavici. Nikdo tu ještě nebyl. Povídala jsem si s Jessicou. Za pět minut přišla učitelka. Pak došli ostatní žáci. Zazvonilo a my se postavili. Po pokynutí jsme se usadili a dostali pokyny.
"Půjdeme ven malovat zátiší. Můžete si vybrat buď uhel, nebo tužku," oznámila učitelka a moje mysl jásala.
Vzala jsem si svůj uhel a další potřeby. Sešli jsme se na nádvoříčku a následně se rozešli po školním pozemku. Vybrala jsem si jeden mohutný strom s keřem a ptačím hnízdem. Uběhla první hodina a blížil se konec i poslední hodiny. Odevzdala jsem svůj papír. Podařilo se mi zachytit i matku, jak krmila svá mláďata. Učitelka letmo moji kresbu prohlídla a založila si ji. Spolu s Jess jsme se vydaly do učebny pro věci a šly ke skřínkám.
Zazvonilo a já čekala u dveří. Vynořila se Gábina, pozdravily jsme se a šly ven směrem k zastávce. Kecaly jsme spolu, když přijel autobus, nastoupily jsme a sedly si na volná sedadla. Jess zase jela s matkou do města a Tom šel s kluky hrát fotbal. Autobus konešně dojel do naší vesnice. S Gabčou jsme vystoupily a domluvily si sraz u stromu na půl pátou, kterou jsme domlouvaly už i ráno. Pak jsme se rozloučily a já pospíchala domů.
,,Ahoj mami," zahulákala jsem na mamku již od dveří.
,,Ahoj, tak jaký jsou dnes známky?" následovala obvyklá otázka, kterou měla mamka už asi nacvičenou.
,,Jedničky z matiky,češtiny a výtvarky. Kolem sedmnáctého června píšem závěrečky z matiky, češtiny a nějakou slohovku z angliny. Zítra budu mít tu němčinářku, která je prý ostrá," pousmála jsem se.
,,Tak to je supr. A ty dvě dvojky z chemie a fyziky zůstávají na vízo?" podívala se na mě mamka.
,,No, podle slov učitelů jo a ještě k tomu němčina," pokrčila jsem rameny.
,,To nevadí. Na devátou třídu mít tři dvojky," mamka mi podala chleba s džemem, poděkovala jsem a vyběhla do pokoje s taškou. Připravila jsem si, udělala úkoly a připravila si věci, na které se musim naučit. Odnesla jsem do chodby tašku. Pak jsem si vzpomněla na koně.
,,Jo a mami, můžu jít ve čtyři dvacet za koňma, prosím? S Gabčou budem jen čistit a do půl sedmé bych měla být doma. Akorát čas na večeři. Pak se budu učit na test z fyziky a zeměpisu," usmívala jsem se - bohužel byla moje rodina šíleně zásaditá a požadovala po mně velmi kladný přístup k učení.
,,Do sedmi ale ať jsi doma," podívala se mamka na mě velitelsky.
,,Jo jo budu. Děkuju," usmála jsem se a podívala se na hodinky, byly čtyři hodiny a já si psala s Míšou a Klárou.
Kecaly jsme spolu dlouho. Ve čtvrt na pět jsem se polekala, že jsem prošvihla čas. Oblékla jsem se do koňského a rozloučila se s holkami. V dvacáté páté minutě jsem proběhla brankou a mírným poklusem doběhla ke stromu. Byla jsem tam první, a tak jsem čekala chvilku na Gabču. Vzala jsem si mobil a ještě zavolala Sabče.
,,Tak jsem tu a můžeme jít," objevila se Gábina a vyrazily jsme. Řekla jsem jí, že nás Sabi očekává a můžem zas vyčistit koně v stáji číslo dvě. Došly jsme k naší oblíbené stáji s číslem dva. Gábi začla dělat plán.
,,Tákže. Uděláme to zase jako včera asi. Co ty na to?" navrhla kamarádka rozumné řešení.
,,Jo dobře," krátce jsem odpověděla a doběhla si do jedničky pro své čištění a pozdravila se se Sabčou.
Pak jsem pospíchala za svou prací do dvojky. Začla jsem s Golden a skončila s Orphe. Počkala jsem na Gábi a spolu jsme odnesly moje čištění a ještě skočily za Sabčou.
,,Zase krásně prožitý den," prolomila jsem ticho na zpáteční cestě domů.
,,Jo to byl. Zítra konečně středa. Bude western. Už aby byla sobotní vyjížďka," usmála se Gabča.
,,No, jsem na ni zvědavá. A hlavně na tu Filetu, kterou mám mít zítra," pronesla jsem o trošku zkroušeněji.
,,Tak Fíla je dobrá, jestli budem jezdit barely a vám to spolu půjde. Máme s Baby soupeře," Gábi se upřímně zasmála a já se zasmála spolu s ní.

U stromu jsme se rozloučily a já pospíchala domů. Bylo za pět půl sedmé, když jsem si zouvala boty a vyběhla po schodech do pokoje. Převlékla jsem se a umyla. Pak jsem seběhla zas dolů a dala si večeři. Po večeři přišla řada na učení v posteli. V půl jedenácté se mi písmenka rozmazávaly a já odložila sešity a zhasla lampičku. Za pár minut jsem pravidelně oddychovala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama