Kapitola IX. - SŠ

21. února 2017 v 22:00 | Kazumi |  Střípečky štěstí
Dobrý večer, přidávám na dobrou noc kapitolu Střípečků a zítra se snad můžete těšit na něco jiného ^^ Hádejte na co :* :DBylo půl sedmé a mně zvonil šílený budík. Za hodinu mi jel bus a za hodinu a půl začínala škola. Ospale jsem vstala a šla na záchod, pak k umyvadlu si umýt ruce a obličej. Přešla jsem do šatny a brala si červené tříčtvrťáky, červené triko a lehčí červenou mikinu. No jo červená je moje. Na triku a mikině jsem měla napsáno ,,Absolvent". Bylo to z mé školy v Českých Budějovicích. Sešla jsem dolů po schodech a vešla do kuchyně. Za čtvrthodinku přišel bratr navoněn do těch jeho serepatiček a vzal si něco k snídani. Já měla v sobě již dva kousky tvarohové buchty a už jsem to jen zapíjela čajem. Bylo čtvrt na osm, když jsme s Tomášem opouštěli branku a šli po silnici k autobusové zastávce. Z dálky jsem již zahlédla samotnou zastávku a hlouček dětí. O trochu dál postávala Gábina, nikdo u ní nebyl. Jakmile nás spatřila, pozdravila mě kývnutím hlavy. Oplatila jsem jí to, ale nešla za ní, neboť směrem k ní přicházely nějaké starší holky. Koukla jsem se na mobil. Bylo za pět půl osmé. Všimla jsem si té dívky, kterou jsem potkala v lese. Pamatovala jsem si na její obličej. Zahlédla mě též a usmála se. Oplatila jsem jí ten úsměv a všimla si, že Tomáš je u nějakého hloučku kluků. Ten se tedy dokázal rychle skamarádit.
,,Ahoj, já jsem Jessica. Ty jsi ta nová holka?" najednou se u mě vynořila ta dívka. Tak Jessica se jmenuje. Ze slušnosti jsem odpověděla.
,,Těší mě. Já jsem Šárka. Ano jsem," usmála jsem se a Jessica dál pokračovala.
,,Tak to je fajn. Budeš ve stejné třídě jako já. Poslyš, nechceš sedět se mnou na všechny předměty?" dívka mi připadala milá. Nemohla jsem si nevšimnout, že byla notně nastrojená.
,,Jo dobře, stejně tu nikoho pořádně neznám," Jess se usmála a já viděla, že zpoza ulice vyjel autobus.
Všichni se nahromadili u dveří a já s Jess jsme počkaly, než všichni nastoupili. Pak nastoupila ona a nakonec já. Koupila jsem si jízdenku samozřejmě, přeci bych nejela načerno. Seděla jsem s Jessicou na třetím sedadle. Tomáš seděl až někde vzadu. Konečně jsme přijeli ke škole. Byla obrovská, není divu, když je to všestranný ,,gympl". Po vystoupení mi řekl Tomáš čau. Trošku jsem se zarazila. Poprvé se stalo, že mi řekl čau. Tak jsem mu odpověděla a kráčela s Jess do školy.
Vešly jsme vysokými dveřmi dovnitř. Jess mě zavedla k ředitelně, kde jsem oznámila můj příchod. Paní ředitelka mi dala klíčky od skříňky, kam si budu moci dávat osobní věci, takže jsem si rovnou šla odložit a pak jsem šla s Jessicou do učebny češtiny. Vešla jsem dovnitř a spatřila, jak všichni tupě zírají směrem k nám.
,,Buď v klidu, jsme fajn parta. Sedím v poslední lavici támhle u topení," uslyšela jsem hlas Jessicy a jen řekla souhlasné ano.
Šly jsme směrem k lavici a připravily si češtinu. Sedly jsme si a já se podívala, co mají všechno v sešitě. Přesně jak jsem čekala. Byla jsem trochu napřed i v češtině. Zazvonilo a do třídy vešla mladá učitelka. S ní vešla i ředitelka. Postavili jsme se a po pokynu se posadili. Ona mladá učitelka byla mou novou třídní. Byla jsem vyzvána k tabuli a něco měla o sobě říci. Nemít v tento den dost dobré nálady, nevím, nevím, jak bych dokázala něco o sobě říci.
Tento dnešní den byl spíše seznamovací s mými novými spolužáky. Bylo nás ve třídě osmnáct. Neskutečně jsem se těšila na konec školy, který nastal celkem brzo. Přesně ve dvanáct hodin. Šly jsme s Jess k autobusové zastávce.
,,Tamhle jede mamka, promiň jedu s ní. Bere mě do obchoďáků. Zatím čau," zamávala mi a zmizela v autě.
Tak jsem čekala sama. Když tu najednou se vedle mě vynořila Gábina.
,,No teda Gábi. Ty jsi snad duch?" jen co jsem to dořekla, musela jsem se začít smát.
,,No nazdar Šári. No, je to dost možný. Tak jaký byl ten první den," lepší otázku vybrat nemohla. Popřemýšlela jsem, jak to nejlíp zestručnit.
,,Ale tak, nebylo to špatný. Moc jsem toho nepsala. Většinu mám ve svých starých sešitech," Gábi se usmála na mě a já spatřila, že se k nám blíží autobus. Nastoupily jsme a sedly si k sobě.
,,Proč jedeš sama?" podivila jsem se.
,,To víš, ostatní šli někam asi pít. Dnes nemám na to náladu. Nechceš se jít dnes jen tak kouknout na koně? Hodinu budou mít začátečníci, třeba bychom pomohly Sabině. Beztak toho má hodně," navrhla dívka vedle mě.
,,Tak to jo. Bezva nápad, ale budu se muset zeptat mamky. Naštěstí bude již doma. Takže třeba na půl druhou?" zářily mi oči.
,,No to by šlo," usmála se dívka a ještě jsme si chvilku povídaly.
Za pár minut byl autobus ve vesnici a já s Gabčou vystoupila. Zamávala jsem jí na rozloučenou a pomalu po silnici šla k nám domu.
,,Ahoj mami, jsem doma!" zvolala jsem již z verandy, kde jsem si zouvala boty. Šla jsem rovnou do kuchyně, tam byla zrovna mamka. Pustila se do konverzace se mnou.
,,Ahoj, tak jak bylo dnes v nové škole?" tuto otázku jsem očekávala.
,,Ale jo šlo to. Mami, mohla bych prosím za deset minut půl druhé jít za koňma?" udělala jsem psí oči.
,,No, když se najíš, připravíš do školy a uděláš případný úkoly, tak jo," usmála se na mě mamka.
,,Děkuju. Úkoly nemáme," s radostí jsem se dala do jídla.
Pak jsem šla s taškou nahoru a připravila si. Nakonec jsem se převlékla do koňského, odnesla tašku dolu a za deset půl druhý odcházela na koně. Spatřila jsem Gabču, jak na mě čeká na cestě.
,,Ahoj, volala jsem Sabče. Velice bude ráda za naši pomoct. Koně jsou venku a za chvilku bude hodina začátečníků. Máme vyházet boxy, kde je Napoli, takže deset boxů. Já pět a ty pět. A pak mě napadla vyjížďka bez sedla do přírody. Co ty na to?" řekla mi na přivítanou dívka.
,,Ahoj, fůů pět boxů já? To bude na dlouho," zasmála jsem se.
,,No, to bychom mohly a koho vezmem? Napoli bude asi na té výuce," poušklíbla jsem se.
,,Neboj, to je promyšlené a prakticky už schválené od Sabiny. Vezmem si trakénky. Grenu s Miškou. Ona je to matka s dcerou. Tak koho si vezmeš?" usmála se dívka a já jsem nepřemýšlela moc dlouho.
"Tak Mišku třeba," usmála jsem se a to už jsme přicházely ke stáji a vešly do ní.
Došly pro kolečko, vidle a lopatu. Přišel statný muž a nabídl se, že nám přiveze ještě jedno kolečko a bude nám je vozit. Jeho pomoc jsme s díky přijaly a chopily se práce.
"Tak já mám hotovo," oddychla jsem si, když poslední várka z Locarinova boxu, byla dána do kolečka.
"Mám hotovo též," odpověděla Gábina z boxu Frey.
Uklidily jsme náčiní a vzaly si všechny věci k uvazovišti. Ještě než jsme si šly pro kobči, zašly jsme se podívat na začátečníky. Zamávaly jsme Sabče a šly pro Grenu a Mišku, jak jsem se dozvěděla, Miška byla v třetím měsíci březosti. Čistila jsem Mišku po celém těle, pak si vzala kopyťák a vybrala jí nečistoty z kopyt. Nasadila jsem uzdečku, sobě na hlavu dala helmu a ještě na tělo vestu.
"My jsme hotovy," oznámila jsem Gabče, která si zrovna dopínala vestičku.
"My též. Ještě by nás někdo mohl vyhodit nahoru," zasmála se, kdy přišel jeden z ošetřovatelů a pomohl nám na hřbet. Mohly jsme vyjet.
"Ti tady ukážu naší krásnou přírodu," usmála se Gabča, já jí dohnala a jela vedle ní.
Zaposlouchala jsem se do klapotu kopyt, jak jsme jely po silnici. Odbočily jsme na lesní cestu a chvilku jsme si zacválaly. Zvolily jsme dále klusovku a pak zas krokovku. Projížděly jsme zrovna kolem našeho baráku.
"Tak tady bydlíš?" optala se Gábi a já jen přikývla na souhlas.
Pomalým klusem po pěšince jsme se dostaly k ranči. U toho samého uvazoviště jsme odstrojily koně a šly je osprchnout, pak je vyčistily a pustily do výběhu. Uklidily jsme si věci a šly za Sabinou.
"Děkuji holky za vyházení boxů. Můžete přijít klidně i zítra. Ve středu budeš mít Šári změnu koně. Budem mít western a vezmeš si Filetu, Gabčo vezmeš si Baby?" podívala se trenérka na nás, kdy jsme obě řekly souhlasné "ano".
"Dobře a teď si běžte pro vodítka a můžete jít pomalu dávat koně do boxů. Už je nastláno i připravené krmení," kývla Sabča, a tak jsme šly do stáje.
"Koho vezmem?" zeptala jsem se.
"Tak já nejdřív Wild a ty můžeš Golden Beauty," po slovech Gabči mi zazářily oči.
"Jo dobře, kdo jezdí vůbec na Golden?" optala jsem se se šťastným úsměvem.
"Skoro nikdo. Potřebuje jezdce jako sůl," ušklíbla se Gabča.
"Mně se strašně líbí," roztáhl se mi úsměv, Gábi se usmála a vzala vodítko Tempest a já Golden. Šly jsme směr výběhy.
"Goldeeeen!" "Wildíí!" zvolaly jsme s Gábinou, když jsme byly v ohradě a šly pro Golden a Wild.
Obě k nám přiklusaly a nechaly si připnout vodítka. Pohladila jsem Golden po čumáku a šla první, aby nás nepokopala Wild. Překvapivě byla zatím klidná. Odvedly jsme je do připravených boxů, zavřely a šly pro poníky, které jsme mohly vzít dva. Já nejdřív vzala Lili a Napoli a Gábi Lady a Frey. Takhle jsme odvodily všechny haflingy. Pak ještě andalusany, hannovery a trakény.
"Páni to byl dnes den," řekla Gábina, když jsme vedly Grenu s Miškou jako poslední z ohrady.
"No, to máš pravdu. Ještě budem čistit koně," opáčila jsem a kráčela směrem ke stáji, kde byly tyto dvě krasavice.
"Stejně se s čištěním začlo ve stáji, kde je Napoli, čili stáji jedna. Nepůjdem čistit koně do dvojky? Tam jak je Wild?" podívala se na mě s jiskrou v oku Gábina.
"Tak mně to je jedno, ale koho bych měla čistit? Nejdřív vezmu Mišku a pak?" poskočilo mi srdce.
Když bychom byly ve dvojce, byla bych blíž Golden. Gábi už chtěla odpovědět, když se u nás objevila Sabina a začla povídat.
"Super holky. Můžete jít čistit do dvojky. Nějak si je tam rozeberte. Jednička i trojka bude za chvilku vyčištěná a dvojka zbyla na vás dvě. Takže šup do toho. A ještě jednou děkuji," usmála se žena, srdce mi poskočilo ještě víc a Gábi jako by mi četla myšlenky na mě mrkla.
"No tak je vyčistíme. Šári, ty si pak určitě velice ráda vyčistíš Golden, viď," zasmála se Gábina a já vykouzlila blažený úsměv.
"Velice ráda. A jak si je pak rozdělíme?" odpověděla jsem.
"Tak já budu mít Wild, Grenu, Beauty, Lucku a Montyho. Ty si vezmeš Mišku, Neklana, Golden, Silver a Orphe. A pak půjdem domů. Je pět hodin," podívala se na hodinky Gabča.
"Jo dobře. To už? Nějak nám to uteklo," zašla jsem s Miškou do boxu a Gábi s Grenou taky hned vedle nás.
Štěstí, že tu bylo jedno čištění navíc, nechtěla jsem si běžet pro své do jedničky. Takže jsem Mišce vyčistila srst hřbílkem, pak měkkým kartáčem. Vzala jsem si kartáč na hřívu a na ocas. Houbičkou jsem jí omyla nozdry a pod ocasem. Nakonec jsem vzala kopytním háčkem kopyta. Dala jsem Mišce pamlsek a zavřela ji. Postupně jsem vyčistila skoro všechny. Zbyla Golden. Vešla jsem k ní do boxu a pohladila ji. Začla jsem ji hřebelcovat. Měkkým kartáčem jsem jí tu srst ještě přejela jednou. Na její dlouhou hřívu jsem si vzala kartáč a na ocas také. Ke konci jsem jí vyčistila kopyta a dala pamlsek. Zadívala se na mě jejíma velkýma a krásnýma očima. Naposled jsem jí pohladila a šla uklidit čištění. Gábi vylezla z boxu Wild a zavřela ji. Zkontrolovaly jsme, zda jsou koně zavření a mohly jsme jít.
"Myslím si, že se nebudem víc přetvařovat. Zkrátka se normálně budem spolu bavit. Ráno ti přijdu naproti. Tak zatím pa," mávla na mě Gabča a já se mohla cítit, že jsem snad v ráji.
"Ahoj zítra ráno," odpověděla jsem Gábině, která zmizela za rohem.

Já pokračovala klidně cestičkou. Bylo šest hodin. Doma jsem ještě řekla, že si skočím s Amčou na procházku. Byly jsme u jezera, kde se Amča svlažila a pak jsme pospíchaly domů. Dala jsem si večeři, umyla se a šla do svého pokoje si číst. S knížkou na hrudi jsem usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama