Konec zářivé hvězdy

26. listopadu 2016 v 9:00 | Kazumi |  Povídky
Ohayou, hlásím se od babičky ^^ Mám se skvěle :D Taky, jak pak by ne, když je tu to moc fajn <3 Ale teď vás spíše bude zajímat, co jsem si pro vás přichystala. Jedná se o povídku, která je trošku kratší, ale snad si ji užijete ^^ Sayonara


Blížil se březen. Dostihový svět se pomalu probouzel. Připravovaly se termíny prvních dostihů. Na severu Moravy, která ležela v České republice, fungovala ne moc známá stáj Cartens. Vedoucí stáje, jistý pan Jindřich Bál, byl však na svou stáj hrdý. Sníh pomalu slézal ze střech a některé kobyly se vesele proháněly ve výběhu se svými potomky, či teprv s rostoucím břichem..
Bylo krásné ráno, dvacetiletá agentka Kateřina Donerová, kterou každý oslovoval spíše Kate, si udělala snídani. Spolu se svým manželem jela do stáje Cartens. Její manžel tam pracoval.
,,Ahoj Jindro. Jak se má ta má těhulka?" Kate se s majitelem dobře znala, protože to byl její pravý bratr.
,,Ahoj Kate. Skvěle, akorát je venku," Katka se jen usmála a odešla za kobylkou.
Vlastnila osmiletou vranku Dariu. Podle jejího manžela by měla rodit za dva týdny. Katka šla k Darii a u uvazoviště ji vyčistila a pomazlila se s ní. Radši ji zavedla do boxu, protože měla o ni obavy.
,,Chceš se kouknout na Dariona?" o box se opřel Lukáš, Katčin manžel, pracoval jako stájník, žokej a veterinář v jedné osobě.
,,To zas bratr koupil koně?"
,,Ne, nepamatuješ si na toho svalnatýho dvouročka?"
,,To je moc dlouhá doba," zasmála se Kate a rozloučila se s Dariou a šla za Lukášem.
,,Zas uběhl rok. Už je obsedlý?"
,,No jasně. Trenér v něj vidí novou hvězdu," usmál se Luky a objal svoji manželku.
,,Promiň, ale musim do práce." Kate políbila manžela a spěchala k autu.
Za necelých dvacet minut zaparkovala u agentury, zamkla auto a vyrazila ke vchodu. Pozdravila se se svými kolegy a šla rovnou do kanceláře. Agenti v tuto dobu moc práce neměli, v práci trávili maximálně čtyři hodiny kvůli menším krádežím a podobně, a proto si Katka mohla dovolit odejít dřív z roboty a věnovat se manželi a Darii. Březen zaklepal na dveře a hned tři dny po prvním březnu se narodila krásná a hlavně zdravá klisnička Darly. Stáj Cartens se začala vracet k životu. Podle správných předpovědí trenéra Dariona se začaly zisky stáje zvedat. Darion začal být šampion své třídy.
Na jeden červnový závod v Chuchli vyrazil Darion jako favorit. Vyjeli všichni. Majitel koně a zároveň stáje Cartens, trenér koně, Lukáš jako veterinář a Kate jako žokejka Dariona a následně dalších dvou klisen.
První dostih byl nazván jako ,,Velká Červnová cena" a běžely tam klisny, kterým byly tři roky. Do nich šla i Kate spolu s Marilyn. Mari byla v polovině sázkařského kurzu, nebyla ani favorit ani outsider. Mari si vedla po celou dobu dostihu dobře a každého překvapilo, že proběhla cílem první. Kate hned měla pro dnešek lepší náladu, ve třetím dostihu měla nezkušenou čtyřletou Lucku. Do cíle se dostaly na pátém místě.
Nastal předposlední dostih, Kate si připravovala velkého favorita, Dariona. Jak se dalo očekávat, Darion opravdu doběhl první. Kate celá šťastná šla po vyhlášení do zadního padocu provádět koně. Moc lidí tu nebylo, jen pár fotografů.
Když Katka dělala třetí okruh a šla kolem zadních dveří, vyrazila z nich čtveřice chlapů. Jeden jí sebral Daria a spěchal s ním k přepravníku, druhý zas Kate chytil za ruce a ostatní dva s pistolemi v ruce zajistili bezpečný odjezd svých kumpánů spolu s koněm. Ochranka závodiště byla jimi odzbrojena. Poslední dostih byl pro jistotu zrušen a čekalo se, co se bude dít dál. Náhle se z jednoho vozu vynořila zamaskovaná žena a hodila do davu lidí a hlavně před ochranku dýmovnice. Muž, který držel žokejku Daria, pustil svoji rukojmí na zem a zdrhal k autům. Za návalu prachu a skřípění gum se v dáli ztrácelo pět černých vozů. Dav se vzpamatovával a ke Kate doběhl její manžel a místní eskorta zavolala na komisařství.
,,Ne, toto přenechte naší kanceláři," vzpřímila se Katka, ještě v žokejském dresu.
,,Jaké?" otčil se k ní pohledný mladý muž.
,,Kateřina Donerová, agentka FBI. Naše kancelář sídlí na Moravě v blízkosti stáje Cartens. Náš hlavní šéf sídlí v Americe, a proto FBI, pokud by bylo nějaké nepochopení. Zavolám své kolegy."
,,Těší mě. Jakub Dohnal, vrchní komisař z komisařství hlavního města Prahy. Jen mám podmínku, budem na případu pracovat společně," Kate si prohlédla Jakuba a trošku se jí zacukaly koutky.
Jen kývla a zavolala svým lidem. Pak odešla do přepravníku a dala se do pláče. Přišel za ní Lukáš a utěšoval ji. Po utišení pláče šel ven, aby se žokejka mohla převléknout z jednoho úboru do druhého, žluto-fialový dres vyměnila za pohodlné kalhoty a triko. Už celkem uklidněná vyšla ven. Bylo tu už všech šest členů oddělení Gé eR, byl to krycí název týmu, v kterém byla Kate. Pozdravila se se všemi a dali se do práce. Vzali vzorky pneumatik, vyslýchali svědky. Za hodinu strávenou na závodišti měli mizerné důkazy a chabé výpovědi. Najednou zapípala vysílačka jednoho komisaře z Prahy. Přišel se skvělou zprávou. Hledané auto s přívěsem bylo spatřeno kousek od Hradčan a ihned se za ním pustily posily.
,,Snad se nic koni nestane," povzdechla si Katka a hned byla uklidněna. Jenže za čtvrt hodiny přišla zpráva, že se k přívěsu připojilo pět černých aut a lidé v nich byli ozbrojeni.
,,Takhle nic neuděláme. Jedem za nima!"
,,To nepujde, přívěs jsme ztratili z dohledna. Cestu našim lidem zabránili obránci přívěsu." Kate se jen bezmocně svezla na rampu.
Zabořila obličej do dlaní a přemýšlela. Její kolegové věděli, co tento stav znamená, a proto ukázali gesto, aby ji nikdo nerušil. Celou dobu na nic však Katka nepřišla, ale dohodla se s majitelem závodiště, že přespí spolu s ostatními v ubytovně. Zástupci stáje Cartens odjeli unaveni, naštváni a hlavně smutni domu.
Po necelém týdnu pátrání se Darion nenašel. Nikdo nedoufal, že ještě žije. Dočasně byla ve stájích Chuchle maličká Darly s matkou Dariou. Káťa se nemusela o ně alespoň bát. Jednou při takové normálně vyjížďce, která sic nevedla zrovna pěknou krajinou jako na Moravě, spatřila v ohradě samotného vraníka. Po těle měl plno jizev. Daria poněkud zneklidněla a Darly zastříhala ušima. Jen co vranka zařehtala, vraník v ohradě s úlekem zvedl hlavu a uskočil. Kate se něco nezdálo. Na dvorku spatřila muže a rozhodla se ujet, protože si jí všimli. Vzala to směrem za kopeček a vytáhla vysílačku.
"Tady Kate Donerová, okamžitě vyšlete výzvědnou hlídku do..," nadiktovala souřednice, důvod výzvěd a následně schovala vysílačku a vracela se ke stájím v blízkosti závodiště.
Rychle si vzala potřebné věci. Zavolala svoji kolegyni a hlavně kamarádku Báru. Vysvětlila jí všechny okolnosti a podrobnosti. Barča ji vyslechla a začla si taky brát věci. Zatím dojela výzvědka, bohužel nic nápadnýho nenašli. Katka jen zavrtěla hlavou a vyrazila spolu s Bárou a se svým nejvěrnějším přítelem - revolverem, na pátrací akci. Šly opatrně k nenápadné usedlosti. Na vraníkovi z ohrady právě jelo dítě, muž stojící za něčím, co vypadalo jako hrazení jízdárny, vykřikoval slova v nějaké nesrozumitelné češtině. Obě dámy čekaly, než se chudák kůň zas vypustí do výběhu. Ani jedné se nelíbilo, co se právě dělo na jízdárně. Koník dostával jednu ránu za druhou. Po necelé čtvrthodině ho pustili zpět do výběhu a starý muž i poněkud mladší dívka odešli do domu. Kate kývla na svou společnici a obě vyrazily nenápadně k ohradě a zavolaly koně k sobě. Kůň váhal, ale jakmile Barča vytáhla tvrdý chléb a mrkve, přišel a všechno to snědl. Kate si koně pozorně prohlížela.
,,Proboha, to je Darion!" Koník lehce zařehtal, uslyšel své jméno a známý hlas.
,,Tys ho poznala?"
,,Ano, hned, co jsem viděla jeho reakce. On byl bělouš, ale vsadím se, že musí být jen děsně špinavej."
Od odhalení Dariona šlo vše ráz naráz. K majiteli domu přijeli policisté a FBI. Dozvěděli se, že Dariona už takhle koupil a že se určitě pletou. Katka umyla jeho hlavua opravdu. Byla celá čistě bílá. Jenomže u ostatních částí těla se začal Darion vzpouzet a Kate ho radši pustila. Majitel, který vlastně vůbec majitel nebyl, byl usvědčen a musel vypovědět všechno, co věděl o prodejcích, kteří mu Daria prodali. Bohužel po dni pátrání o nich došli zprávy, že se celý gang odebral na cestu do Austrálie. Tudíž se nikdo z policistů nemohl dozvědět, co všechno vlastně provedli. Katka na ně jen seslala všechny kletby a zatkla alespoň pana Lánského, který Dariona spolu s jeho vnučkou týral.
,,Nějak rychle vyřešeno," loučil se Jakub spolu s moravskou FBI.
,,S nikým se nepářeme. Někdy příště, nashle," Kate podala ruku na rozloučenou a nasedla do auta. Její manžel musel Dariona uspat a odvézt na kliniku.
,,Vypadá to na konec zářivé hvězdy," vyšel z veterinárního sálu Lukáš. Jindra, Katka a trenér Dariona se na něj nechápavě podívali.
,,Zjistil jsem u Dariona pomalu se rozvíjející se vnitřní infekci. Někdo mu do těla voperoval rezavý drát a taky píchal injekci do kloubů. Už by nedokázal běhat, klouby měl strašně těžké. Musel jsem ho uspat..,"
Celá trojce dospělých rázem zbledla. Každý z nich myslel na to samé. Dopadnout toho, kdo to provedl. Bohužel, to se nikdy nepodařilo, zločinci zůstali navěky v Austrálii, jen Darionův duch ví, že našli smrt v pohyblivých píscích. Ve stáji Cartens se zrodila ale nová začínající hvězda se jménem Darly.....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama