Kapitola pátá (dodatek) - NŠ

25. listopadu 2016 v 7:15 | Kazumi |  Nová šance
To je tak, když máte omezený počet znaků -.- :D,,A domůůůů," houkla jsem na Amy a zvedla se v sedle, popustila otěže a projely za pomyslnou čáru ke konci haly.
,,A ššš," zasedla jsem do sedla a Amy zpomalila do klusu. Nechala jsem ji vyklusat.
,,Děláte si ze mě srandu?" koukal na nás táta s udiveným obličejem.
,,Co je?" podívala jsem se na něj.
,,Šestnáct vteřin přesně," usmíval se dost spokojeně.
,,Wau, sekunda zlepšení," řekla jsem šťastně.
Usmívala jsem se a pohladila Amy po krku a poplácala.
,,Tak to je zítra převálcujete, má cenu zkoušet trail nebo tyče?" podíval se na mě s otázkou v očích táta.
,,Asi ne," usmála jsem se a nechala Amy přejít do kroku.
,,Pokud v trailu bude něco nového, my se na to připravit nemohly, a tak ať to dopadne tak, jak má. A na začátku jsme si projely hlavně vše," usmála jsem se.
,,To je pravda, tak vykrokujte," kývl táta a já jen přikývla.
Nechala jsem Amy krokovat na obě ruce v kroku. Seskočila jsem a vzala si otěže dolů. Vedla jsem ji z haly ven a začala se smát.
,,Rorie, já ti říkala umýt koně a ne sebe."
Smála jsem se, až jsem si sedla na zadek a Amy zastříhala ušima. Spatřila jsem tu, která byla příčinou.
,,Loiro, ty jsi šibalka," smála jsem se a zvedla se za Amyn třmen. Loira ke mně doběhla s plandajícím vodítkem a ještě namydlená.
,,Prosím vás na kolenou, vezměte si ji vy." Rorie padl přede mnou na kolena.
,,No jo, tady máš Amy," zasmála jsem se a dala Roriemu Amynčiny otěže a on si oddechl. Já s Loirou šla k mycáku.
,,To mu nedělej, ještě nám odejde," křenila jsem se a málem jsem nabourala do Darrena, našeho hlavního stájníka.
,,Promiň," usmála jsem se.
,,V pořádku, něco se děje?" podíval se na mě muž asi tak kolem čtyřicítky.
,,Néé to je dobrý. Jen přidej Roriemu plat a když Brantly bude potřebovat volno na týden, tak mu ho dej. Má to ode mne dárkem," zazubila jsem se.
,,Dobře, chytla ses s Davianem?" podíval se na mě tázavě.
,,Copak? Zase mi nadával?" zasmála jsem.
,,Noooo...," přešlápl si muž.
,,Mu přidělím Loiru a ta by ho zkrotila," blýsklo mi v očích.
,,Tu nikdo přiřadit nechce ze stájníků," zasmál se.
,,Jo to vím, o tu se starám já. Od nikoho si nic nenechá líbit. Hele, pokud má se mnou Davian problém, ať si ho vyřídí. Je tu teprve rok a už ten celý rok jsme si nesedli do noty a proč? Protože si myslel, že mojí šestku může přivést profesionálům k rozdělením. Sice to byli profesionálové, ale to nemění nic na tom, že na nich někdo bude jezdit, kromě mé rodiny," povzdechla jsem si a pohladila ryzku.
,,Já ti rozumím, pěkně si ho za to sjela," usmál se.
,,Ano, mě si nemá nikdo naštvat a to tu ví každý," pousmála jsem se.
,,Heleď já jdu, ještě půjdu na halu. Ráda bych si promluvila s Davianem, ať mě navštíví u stáje," kývla jsem na muže.
,,Kobereček?" podíval se na mě.
,,Jo," přikývla jsem a vyšla s Loirou směr mycák. Tam jsem ji nechala navolno a začala ji mýt hadicí a stírat stěrkou. Následně jsem ji šla odvést do výběhu.
,,Neboj, já přijdu," pohladila jsem ji po krku a nechala ve výběhu. Šla jsem do stáje a vzala si vodítko s ohlávkou pro Ciancity a ještě čištění. Odnesla jsem to k uvazovišti a vydala se k výběhům.
,,Ciaaaa," zapískala jsem. Tříletá vranka tobiano se objevila zpod kopce a mířila rovnou ke mně.
,,Ahoj krásko," usmála jsem se na klisničku a pohladila ji.
,,Tak v úterý jdeme brouku na výstavy jako jsme byly spolu už několikrát," podrbala jsem ji.
Klisna si odfrkla. Zatím ještě nebyla obsedlá, ale plánovalo se to. Měla jsem si ji vzít na starost já. Došly jsme k uvazovišti a já ji tam uvázala. Měla krásné oříškové oči. Opravdu kráska. Vzala jsem do ruky čištění a pustila se do přepucování.
,,Potřebovala jste něco?" objevil se u mě Davian.
,,Ty máš se mnou nějaký problém?" zeptala jsem se ho jen tak zpatra, jako by se nechumelilo.
Ani jsem se na něj nepodívala, jen přešla na druhou stranu Cii a čekala na odpověď.
,,Nemám...," odmlčel se, já si vzala hřeben a pustila se do kštice a hřívy. Nezapomněla jsem na ocas.
,,Tak proč mi nadáváš za zády?" věnovala jsem mu letmý pohled.
,,Já...," mlčel dál.
Vzala jsem si lak na hřívu a nastříkala na ruku. Vytvořilo to pěnu a já to začala vtírat do kštice, hřívy a i ocasu. Projela jsem to hřebenem.
,,Já čekám, nehodlám tu na ranči trpět pomluvy a kdo ví co ještě. Se všemi tu vycházím, to sis určitě všiml, se všemi si tykám nebo vykám, ale jsme přátelé. Každý udělal jednou chybu, ale omluvil se...Nezačal být tak odvařený a zlý jako ty. Chováš se povýšeně..," podívala jsem se mu do očí a pohladila Ciu.
,,Vím, že jsem tu nezačal moc hezky a přívětivě...," sklopil zrak a přešlápl si. Uklidila jsem věci a vzala si kopyťák.
,,To tě to trklo až teď, když jsem si tě nechala zavolat?" poušklíbla jsem se spíše pro sebe, kdy jsem naopak zachovávala kamennou tvář.
,,Přemýšlel jsem.. Když někdo v mém bývalém zaměstnání chtěl někoho vyrazit, zavolali si toho nejvyšího a po něm to vzkázali... Takhle se to stalo mně.... Bál jsem se a hryzalo mě svědomí...," přešlápl si neklidně.
Podívala jsem se na něj lepším pohledem.
,,Ale víš, že já jsem jen šéfova dcera, ta povýšivá nafintěná fiflena, co se jen ráda předvádí, tak jsi mě nazval..," pokrčila jsem rameny a sehla se ke kopytu.
Dočistila jsem poslední kopyto. Tohleto označení mě nejvíce rozhořčilo, protože to nebyla pravda v žádném případě, to dosvědčilo už hodně lidí.
,,Hodnáá je," podrbala jsem Ciu po krku.
,,Přece se to tak říká, šéfova dcera..... a s tou fiflenou jsem to nemyslel zle...," podíval se na mě. Vzala jsem si olej a lak na kopyta a začala mazat.
,,Kdyby přišel Brantley, řekl by mi.. Jasmine čeká tě tvůj taťka v hale, máš tam přijít... Nebo by přišel Desmond a řekl mi Jasmine čeká vás váš otec v hale, máte tam přijít.. Chápeš?" podívala jsem se na něj od zadního kopyta.
,,Ano..," sklopil zrak. Všimla jsem si, že nás od jízdárny pozorují ostatní chlapi.
,,Vím, že jsem na tebe neměla vyjíždět hned na začátku, když sis spletl mé koně a dal je profesionálům. Ale když neví oni jak je jezdit, tak promiň, ale já si je opravdu vychovala a vím jak na ně. Jediný kdo na ně může je ten, koho si předem určím a rovnou mu i řeknu co může a nemůže. Zkrátka ses měl zeptat a nejednat za zády ostatních," povzdechla jsem si.
Schovala jsem olej s lakem do tašky a prohlídla si Ciu. Vykoupaná už byla, takže ji pak jen zítra namažu a bude to super.
,,Já si to uvědomil, ale později..," povzdechl si tentokrát i on.
,,To už se v tobě vstřebal vztek a šířil se, když jsem se objevila..," dopověděla jsem a on jen mlčky přikývl.

,,Hele, táta se to nedoví.. Zamysli se a učiň to, co uznáš za vhodné. Můžeš jít," podívala jsem se mu do očí a pohladila klisničku po hlavě. Odvázala jsem Ciu.
,,Tak zatím se mějte," kývl mi na pozdrav a já jemu taky.
Odešel k ostatním. Byla jsem zvědavá, jestli si mě budou dobírat, ale to zas oni nikdy, i když jeden nikdy neví. Šla jsem do haly. Spatřila jsem v ní Jackie na Topsym a jejího přítele.
,,Ahoj vy dva," usmála jsem se.
,,Ahoj Jas, dneska nejsi v sedle?" usmál se Franco a objal mě na přivítanou. Ségra se usmála.
,,Už jsem byla, poslyšte, nechcete mi pak udělat rozhodčí jako na výstavách?" podívala jsem se po těch dvou.
,,Jasně," usmáli se oba a já kývla.
Vzala jsem si z tribun lonž a lonžák a vydala se dál od Jackie, která procvičovala drezuru. Zprvu jsem si Ciu olonžovala na obě ruce a následně, když se vrátila Jackie s Francem, protože už se postarali o Topsyho, jsem si Ciu připla na vodítko a lonž odložila. Vyšli na tribunu pro rozhodčí a Franco ještě rychle rozestavěl kužely.
,,Takže klusem dovnitř, výstavní postoj, krokem jeden obvod, velký kruh a kužele v klusu. Následně nacváláme a vlnovkou domů," pousmála jsem se a podívala se po hale.
Podrbala jsem Ciancity a předříkala si naší menší úložku. Ještě že mám natrénováno všechno, i když nás jistě bude čekat jiná úloha. Ve škole bývám vždy ve všem první, co se běhu týče. Není divu. Franco kývl a já si vzala vodítko do obou ruk. Ještě jsme neměly uzdečku naštěstí.
,,Cia klus," mlaskla jsem a spolu s klisnou přešla do klusu.
Já teď běžela polorychle a Cia klusala. Svaly jí hrály. Hodně jsme totiž pilovaly. Před našimi provizorními rozhodčími jsem ji zastavila, pootočily jsme se, já chytla vodítko na konci a pravou ruku dala vedle těla. Cia natáhla krk, hlavu a udělala krásný výstavní postoj. Opravdu kráska moje. Jackie přikývla a já s úsměvem se s ní rozešla. Daly jsme si celkově jeden obvod, kdy jsem s ní udělala i velký kruh, kdy by mělo být vidět koňské ohnutí a následně hezky klus, kužele a mlasknutí pro pobídku do cvalu. Cia se mi přizpůsobila a nacválala mi po boku hezkým, na mlaďase netypickým, cvalem. Vyběhly jsme z představeného obdélníku a kousek za ním zpomalily do kroku a vrátily se k těm dvěma. Ještě jsem vzala lonžák i s lonží.
,,Tak co?" podívala jsem se na ně. Franco totiž byl jeden z rozhodčích výstav, ale nikdy nám nenadržoval. Bylo to Fair Play.
,,Máte šanci na nejvyšší příčku," usmáli se oba.
,,Vy jste tak přehnaně milí, ale můžete s pravdou ven," zasmála jsem se.
,,Dle toho, jaké zvolíš barvy," usmál se Franco.
,,Červeno černá," pousmála jsem se.
,,Tak to bude fajn, jen zlepšit její vzhled ještě," podívala se na mě Jackie.
,,Tak toto není finální verze," usmála jsem se a oba se na mě usmáli.
Vzali si ode mne lonžák s lonží a já šla s Ciou směr její box ve stáji, kde byli ostatní koně. Zkontrolovala jsem kopyta, pomazlila se s ní a zavřela. Šla jsem do sedlovny a začala balit věci. Pro Classy jsem měla naši bombastickou tmavě zelenou westernovou deku, černé sedlo se stříbrem a uzdečku jednoušku také se stříbrem. Vzala jsem naše kamaše a odnesla do přepravníku. Spíše to vypadalo jako velký kamion. Ikdyž to byl polovětší vůz se šatnou a prostorem pro čtyři koně. Jo my povezem všechny čtyři, ale je hlavní, že já jedu jinou soutěž než ostatní. Během hodiny jsem měla vše připraveno a ještě rychle připravila ryzačku overo jak na cestu, tak i na závody. Leskla se krásně a její mřížka byla něco úžasného. Kštici jsem zapletla do takového copánku a na ocase udělala síťovou mřížku. Rozloučila jsem se s ní, zavedla své koně, postarala se o ně a vyrazila k hříbatům. Pečlivě jsem se o ně postarala a následně pěšky vyrazila k hlavní budově.
,,Kioooo," zapískala jsem na svoji fenku ještě daleko od ranče. Spatřila jsem fenku, jak za mnou běží.
,,Ty jsi brouk," pomazlila jsem ji a vyšla s ní dál k budově. Vyměnila jsem psy.
,,Arty, hezky s Fudinym hlídej." usmála jsem se a dopustila vodu a dopřipravila granule.
Pak jsem potrénovala na lonži s ostatními čtyřročky a trojročky. Po konci dne, kdy nás čekala večeře, jsem šla nejdříve si umýt ruce a převlékla se. S Kiarou jsem seběhla dolů, ale do jídelny a sedla si s talířem ke stolu. Kia dostala masíčko a vodu. Obě jsme byly u jednoho stolu samy. Ostatní kolem nás. Zaslechla jsem auto, bouchnutí dveří a kroky mířící do jídelny. Nevěnovala jsem tomu pozornost, až mi někdo zaklepal na rameno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama