Kapitola čtvrtá - NŠ

9. listopadu 2016 v 16:45 | Kazumi |  Nová šance
Ohayou ^^ No dobře, není dobré ráno, je spíše už půl páté večer :D ale to vůbec nevadí, nebo snad jo? Já myslím, že ne :D ostatně tu mám pro vás další kapitolku Nové šance, tak si to pořádně užijte a já se jdu učit ekonomiku - ano pochopili jste, zatím prokrastinuju, ale měla bych se na to kouknout :D Příjemné počtení a Sayonara ^^Do stáje vešel strýček Colten. ,,Začneme s Amadeem a dopolední skupinou. Po obědě si přivedeš Caitlyn, pak si tě vezme Kylie na další parkur s Dannym a následně Ginger. A od šesti projezdíš v zajetí tvé mamky Loiru a..," strejda se zastavil a já využila příležitosti, protože mě úplně zaskočil.

,,A to bude vše, protože pak pojedu za hříbaty," ušklíbla jsem se. Vzala jsem si sedlo ze sedlovny a odnesla k Amadeovu boxu.

,,Dobrej plán, za půl hodiny na kolbišti mladá dámo," zasmál se a odešel.

,,To bude dnes děs," povzdechla jsem si a vešla do boxu.

Pohladila jsem hnědáka po jeho lysině. Sedmiletý holštýn mi frknul teplý vzduch do dlaně a já mu připla vodítko k ohlávce a vyvedla před box. Pustila jsem se do čištění, až byl Amadeo čistý jako obrázek. Zkontrolovala jsem narychlo kopyta a dala se do zapletení copánků na hřívě a francouzského copu na ocase.

,,No jsi krasavec," pohladila jsem ho a postupně nasedlala a nauzdila. Amadeova uzdečka byla s mexickým nánosníkem a téměř jsem na hřebce nepoužívala bičík. Vzala jsem si helmu a na obě přední nohy a zadní dala Amadeovi chrániče.

,,Tak jdem," podrbala jsem ho a ještě rychle zkontrolovala. Krokem jsme vyšli ze stáje a mířili si to ke kolbišti.

,,Spoždění o pět minut. To znamená, že budu chtít vidět pět čistých cvalových obvodů jízdárny na obě ruce bez přestávek," usmál se šibalsky strýc. Některé holky se na jízdárně uchechtly. Většina mě nejspíše neznala a já neznala je.

,,Proč musím začít zrovna od včerejška chodit na tréninky s ostatními," zanadávala jsem nahlas, udělala si třmeny a nasedla.

,,Protože milá Jasmine Cullenová, jste nejnadanější jezdkyní zde na ranči," usmál se prorocky strejda. To už se na mě ubíraly všechny oči a já jen protočila oči s povzdechem. Opravdu, nehodlám být největší hvězdou, chci jen, aby se koně měli dobře a dělali to, co je baví.

,,Hmmm, nesouhlasím. Radši zahřeji koně," usmála jsem se. Pobídla jsem jemně holeněmi Amadea do kroku a nechala na dlouhé otěži se rozehřát. Na diagonále jsme změnili směr a po dalším obvodu naklusali.

,,Karlo, prošlápni tu patu!" Řekl strýček přísně k třináctileté dívce.

Seděla na šestileté černé hnědce Keishe. My s Amadeem už naklusali. Hřebec měl dnes plno elánu. Vysedala jsem do rytmu a hlídala si ostatní, kde jsou, abychom mohli i ohýbat.

,,Jasmine kavalety poté pracovní klus, kruhy, skupina naklusat," zněl jeden z povelů strýčka.

Colten uměl dobře vést skupinu žáků. Já představovala jednotlivce a ostatní skupinu, alespoň jsme se odlišovali. Najela jsem si na kavalety a metr nad nimi se nadzvedla, začala jemně tisknout holeně, mlaskala a přiložila ruce ke krku. Amadeus překlusal kavalety bez chybičky. Pochválila jsem ho a přesedla si do pracovního sedu. Jelikož na opracování se nedělají malé kruhy, volila jsem velké kruhy v B, E, C a A. Měnili jsme směr a jezdili kruhy nadále, až jsme mohli přejít do cvalu. Ještě jednou jsme si ale dali diagonálu a po dvou obvodech nacválali. Dávala jsem bacha, abychom nevjeli do cesty ostatním. Ve cvalu jsme dali náš trest pět kol na pravou a následně na levou bez jakkýkoliv přestávek a na delší otěži.

,,No vida vida," pochválil mě Colten. Poslal mě na řadu křížků. S ladností je Amadeo přeskákal a mně se ho dařilo vést.

,,Inouty na obě ruce, ostatní sledují, jak se to správně dělá! Naposledy jste je dělali jako byste je nikdy nedělali," podíval se trenér po ostatních.

Všimla jsem si pěti inoutů v řadě, které byly asi tak padesát centimetrů vysoké a na druhé straně jízdárny dalších pět s výškou o dost menší. Shromáždila jsem si Amadea do cvalu a ten ochotně přilnul na otěž. Přežvýkl a soustředil se na práci. Navedla jsem ho na řadu. Nejprve musel přejít kavaletu, to aby získal více pozornosti a následně ladně přeskákal všech pět překážek. Pochválila jsem ho a to samé udělala i z druhé ruky.

,,Super, teď vy," pochválil mě trenér, kdy jsem se usmála a hladila hřebce. Strýc se zamračil na skupinu. Ti postupně po sobě začali skákat. Přijela jsem ke strejdovi.

,,Tejto je budoucí reprezentace?" podívala jsem se na něj.

,,Bohužel, sezona začíná už od pondělí," povzdechl si a přejel si v jeho chmýří, co měl na hlavě, rukou.

,,Ano, já vím. Měla bych projet koně do čtyř let, než se dostanou do spárů těch ostatních," povzdechla jsem si. Amadeo si dupl, poznal ve mně, že se mi to moc nelíbí.

,,Jsou čtyři," usmála jsem se na se strejdu.

,,To jsou, budeš startovat s Cincianty? Nelsne! Zkrať si North Star!" ozval se trenér přísnějším hlasem. Coltnovi se nelíbilo zacházení čtrnáctiletého kluka na černé holštýnce s lucernou.

,,Jdeme na výstavy pro tříleté paintky. S Classy Amy mám v plánu jedny závody v barrelech a zřejmě ještě v něčem. Má talent," usmála jsem se spokojeně a pohladila hřebce po krku.

,,To má," usmál se strýc a sledoval všechny, jak se zdokonalují s koňmi na inoutech.

,,Pozor na ty ruce!" Strejda je okem ostříže kontroloval. Napadlo mě je také poopravovat.

,,Dívka na Vincent Law prodloužit otěž, prošlápnout patu a navádět koně na střed," ozvala jsem se a Amadeo stříhl ušima.

,,Hodila by ses na trenérku," usmál se strýc.

,,Vždyť už jí jsem. Jsem vzor a trenérka," zasmála jsem se. Po tomhle cvičení přišly na řadu skoky trochu větší. Byly to asi stopadesátky i míň. Nacválala jsem si Amadea a ten si radostí vyhodil.

,,Klid," zklidnila jsem ho hned a připravila si ho na skok.

Pohladila jsem ho a navedla na oxer, následoval kolmák, dvojskok, trojskok, zeď, vějíř, duha a paralerní ohrada. Pochválila jsem hřebce a připravila ho na zvláštní skupinu skoků. Byla to bariérová řada. Její velikosti se postupně zvyšovaly. Potřebovala jsem nejdříve plně ovládat Amadea a pak už jen ho navedla správně na překážky. Postupně se to zvyšovalo a Amadeus s vzrušením frkal. Přeskočil předposlední, ale u poslední se nějak zalekl a vyhl.

,,V klidu zlatouši," chlácholila jsem ho hlasem a objela řadu. Začala jsem s ním od začátku a u poslední ho povzbudila.

,,Hodnýýý kluk," chválila jsem ho při doskoku.

,,Super, můžeš krokovat," usmál se na mě a začal se plně věnovat ostatním. Oddechla jsem si a nechala Amadea vyklusat na dlouhé otěži, až pak ho nechala krokovat asi čtyři obvody jízdárny na obě ruce. Pak jsem přejela na střed, sesedla a vytáhla třmeny. Rozepla jsem podbřišák o dvě dírky a nánosník také.

,,Měj se Jasmine a děkuju za pomoc," zamával mi strejda.

,,Jo, já vím," zasmála jsem se a šla s Amadeem do stáje.

U jeho boxu jsem ho připla a vrhla se do odstrojování. Byl trochu zpocený. Přečistila jsem ho a dala odpocku. Odvedla jsem ho do jeho výběhu a kolem dvanácté se objevila u oběda.

,,Tak já zas letím, sbohem," rozloučila jsem se a šla do stáje.

,,Ahoj Caitlyn," pozdravila jsem se s palominkou a pohladila ji. Nanosila jsem si na věšák, který jsem vyndala ze strany dveří boxu, věci na ni a vyvedla před box. Pustila jsem se do čištění a následně ji nastrojila. ,,Ahoj ve spolek," objevila se ve stáji Jackie s její hřebcem hannovera Topsym.

,,Ahoj, kam razíš?" udiveně jsem koukla na ni a jejího bělouše.

,,S Topsym jdeme na váš parkurový trénink. Musí si připomenout skoky, ikdyž dělá drezuru," usmála se na mě.

,,Áha," oplatila jsem jí úsměv a dostrojila Cait. Na hlavu jsem dala helmu. Počkala jsem na Jackie a obě jsme vyrazily k jízdárně.

,,Dnes mám hromadu parkurů," zanadávala jsem si potichu.

,,Neboj, zítra bude změna," usmála se na mě Jackie.

,,Zítra! Jedu na plavení se všemi koňmi a pak se budu starat o hříbata," zabručela jsem.

,,V klidu Jasminee," poplácala mě Jackie po zádech. Došly jsme k jízdárně. Bylo tam i nyní pár jezdců.

,,Nebudu, ale opravdu zítra je pro mě volný den," zamručela jsem.

,,Copak tu vy dvě kujete?" objevil se u nás Colten.

,,Zítra jedu na plavení a pak hříbata. Žádná práce. Jen s mlaďasi," nahodila jsem výraz, který vypadal na to, že už to měnit nehodlám.

,,Ok, tak pojďte a nasedat. Seřadit!" Zavelel strýc. Zařadila jsem se na konec řady vedle Jackie.

,,Dnes nás doplňují sestry Cullenovy. Jasmine skáče s Caitlyn metry šedesát a její sestra Jackie je tu proto, aby Topsy dělal něco jiného, než drezuru. Tak pojďme na trénink," pobídl všechny strýc a nejdřív se mělo rozehřát.

Celou parkurovou hodinu se trénovali styly a já s Cait alespoň řádně proténovala na blízké závody v parkuru do metru šedesáti. Byla to super hodina, ale když jsem se vzpamatovala, držela jsem v rukou otěže Dannyho.

,,Tak, předposlední trénink parkuru," pohladila jsem hřebce a nasedla na něj. Jela jsem k jízdárně a vjela do ní. Za krátko přišla Kylie.

,,Ahoj teto, kolik tu bude jezdců?" usmála jsem se na sympatickou ženu.

,,Ahoj Jasmine, tři jezdkyně a parkur do sto padesáti." usmála se na mě.

Přikývla jsem a rozehřívala v kroku Dannyho. Došly tři dívky. A hned mě poznaly, protože si začaly něco povídat a byly úplně plné radosti. Achjo, nejsem žádná živá atrakce.

,,Poznaly jste dobře, že tu dnes je Jasmine společně s Dannym. Je tu hlavně proto, aby se připravila ve skupině na následující závody a hlavně, abyste se vy něco přiučily. Rozehřejte koně ve všech chodech," usmála se Kylie. Já už nechala Dannyho naklusat. Všimla jsem si, že napjal uši a zafrkal.

,,Kylie? Ona tu je asi nějaká klisna v říji," otočila jsem se v sedle.

,,Dobře, můžeš zkrátit," přikývla žena a já jsem si zkrátila otěž, upozornila jsem Dannyho na sebe tím, že jsem stiskla holeně a pošimrala ho tupými ostružkami, co jsem měla především na něj. Už byl uvolněnější a šel na otěži bez nucení. Pobídla jsem ke cvalu a nechala ho proběhnout na obě ruce dva obvody. Pak jsem v klusu jela na inouty.

,,Hele!" Řekla jsem přísně, když hřebec vybočil.

Zasedla jsem, stiskla holeně, zkrátila otěž a otočila na stěnu. Srovnala jsem ho a v klusu zase najela na pět inoutů. Hlídala jsem si ho a nechala skočit. Pohladila jsem ho a nechala skočit křížek a kolmák. Kylie nás sledovala a zároveň se věnovala těm třem a nechala je něco skočit. Já po rozhýbání najela na velký oxer a následovné trojbradlí.

,,Vidíš, nic jsi nezapomněl," hladila jsem hřebce.

Do konce hodiny jsme si skočili toho dost. To samé probíhalo další hodinu tentokrát s Ginger. Následoval trénink drezury, který jsem nijak moc s Loirou nezaregistrovala a poslední zbytek dne jsem se věnovala hříbatům.

,,A teď si mohu dovolit volno," roztáhla jsem se konečně na seně, všichni koně byli venku s odpockama. Přišel Rorie nastlat boxy.

,,Lepšího pomocníka jsem si nemohla přát," vydechla jsem šťastně. Rorie uskočil, jak se mě lekl.

,,No fuj, to jsem se lekl. Děkuju za lichotku, ale prosil bych, nestrašit," usmál se na mě a do velkého kolečka dal slámu. Rozvážel ji po boxech, dokud všech mých šest boxů nenastlal. Ty zbylé nastlali jiní stájníci, ale Rorie byl můj. Usmála jsem se zákeřně pro sebe.

,,Dej prosím půl odměrky ovsa navíc," houkla jsem na mladíka, když začal krmit.

,,Jistě," odpověděl mi.

,,Budete si je přát i zavést?" přišel ke mně Rorie.

,,Mmm ne, budu hodná, nenechám tě zavést Loiru. Půjdu sama," seskočila jsem, vzala tušírku a Rorie mi ustoupil. Šla jsem ke klisnám. Zapískala jsem a všechny čtyři klisny ke mně přišly.

,,Tak co holky, užily jste si po náročném dni? Určitě jo, tak jdeme," podrbala jsem je všechny. Loira šla první a ostatní tři za ní. Loira pro ně byla vůdkyní.

,,Čekej," řekla jsem nahlas a zavřela branku.

Loira počkala a já k ní došla, pohladila a rozešla se. Došly jsme ke stáji a klisny se rozešly do svých boxů. Vzala jsem vodítka pro ty dva hřebce, zavřela klisny a vydala se k výběhům hřebců. Nejdřív jsem vzala Amadea a pak Dannyho.

,,Hele vy dva, zítra se mnou nejedete plavit, ale budete makat pod kluky." pohladila jsem je a vedla do boxů. Nechala jsem je do nich vejít a začala postupně čistit a brát odpocky. Uklidila jsem vše a vydala se na večeři.

,,Bude zítra cross a parkur?" zeptala jsem se, když jsem si nandala lososa.

,,Dopoledne parkur se mnou a odpoledne cross s Angelikou," usmál se na mě Colten.

,,Super, tak na parkur půjčím Amadea a cross Dannyho, aby pracovali. Já si je vezmu pozítří," usmála jsem se a protáhla se.

,,Jasmine, tak já si vezmu Dannyho." podíval se na mě můj dvacetiletý bratránek Miguel, jen jsem přikývla.

,,Ale Amadeo byl dnes hodný, takže něco lehčího," pousmála jsem se.

,,Tak beru," rozhodl se Janeson, taktéž můj bratránek, ale sedmnáctiletý. Byl synem Coltna, kdežto Miguel Andrewa.

,,Dobře, to by bylo," usmála jsem se a dala se do jídla.

,,A nechceš zítra projet čtyřročky?" usmála se na mě mamka.

,,Možná večer v hale a stejně Amy musím vzít dřív, když v pondělí jedem na western a měla jsem to v plánu," strčila jsem poslední sousto do úst. Mamka přikývla a já se napila.

,,Kiarko!" Zavolala jsem a vstala od stolu. Můj pes přiběhl a já s ní ještě zašla ven. Zjistila jsem, že příští týden nejdu do školy. Vlastně celý měsíc, protože budou měsíční prázdniny. Byl krásný březen data čtvrtého. Přišla jsem s Kiarou domu později a umyla se a rovnou šla spát s Kiou v posteli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama