Kapitola třetí - NŠ

5. října 2016 v 16:35 | Kazumi |  Nová šance
Venku je příšerná zima :( Prší tam, proto na zahřátí tu mám pro vás další kapitolu :3 Enjoy it ^^


Kapitola 3.

Probudila jsem se v sedm a pomalu se přesunula do koupelny, která byla hned vedle mého pokoje. Náš dům byl velký, a proto se sem vešlo mnoho místností. Konečně po řádné koupeli jsem byla probuzená a mohla se obléct. Pod oblečení jsem si vzala jen plavky. S westernovým kloboukem jsem seběhla po schodech do kuchyně.

,,Dobré ráno," pozdravila jsem naši početnou rodinu u stolu.
Pozdrav mi byl oplacen, sedla jsem si na obvyklé místo po boku Jackie a Johna. Nechala jsem klobouk spadnout na záda a šňůrku nechala kolem krku, aby klobouk nespadl na zem. Ze stolu jsem si vzala slaninu, pravý domácí pečený chléb a máslo.

,,Kde máš toho tvého vlkodlaka?" zeptala se osoba naproti mně. Byla to sestřenice Jelsy a bylo jí stejně jako mně.

,,Spí mi na posteli," usmála jsem se a dojedla zbytek snídaně.

,,Vy už jste byli u koní?" zeptala jsem se, ještě než jsem vstala.

,,Jak dávno, jen ty máš privilegium spát dýl, když si vyhrála sázku," zasmál se strýc.

,,To víš strejčku Coltne, se mnou je těžké se sázet," zašklebila jsem se a vstala. Zbytek rodinky seděl v klidu dál. Zaslechla jsem hluk a tetu Lilah, jak nadává koho to sem čerti nesou.

,,Kiaru," zasmála jsem se a přivítala se s ní.

,,Posel z nebes," zasmál se bratranec Miguel, bylo mu už dvacet let. Né, že by to bylo moc. Pousmála jsem se pro sebe.

,,Já vim, proto je moje," mrkla jsem a vzala si něco k pití. Sedla jsem si zpět ke stolu a Kiara si lehla pod moji židli. Ze zbytků na stole jsem pro ni udělala extra snídaninovou porci a tu jí dala pod stůl. S radostí se do ní pustila.

,,Pojedu dnes ven," vpustila jsem do vzduchu tuto větu.

,,Dnes tě čekají tréninky a hříbata," otočil se ke mně Andrew.

,,Jak ses to dozvěděl?" byla jsem překvapená, strýček Andrew nebyl přes tréninky.

,,Trošku jsme na tebe kuli pikle," usmála se na mě Jackie.

,,I ty Brute?" koukla jsem na ni ublíženě.

,,Ale no ták," objala mě.

,,Počkejte, však já na vás jednou vyzraju," usmála jsem se zákeřně.

,,Tak nejprve western, pak parkur, drezura, cross a hříbata. Dnes práce se všemi koňmi," vybalil na mě táta veškerou práci dne.

,,Super začneme v deset. Pá pá," vstala jsem od stolu a rychle zdrhla ven.
U stáje byly čtyři kotce s hlídajícími psy, kteří se střídali v pouštění ven. Ale většinou Arty s Fudinym hlídali v noci venku po celém pozemku a nyní jsem šla pustit Fiju s Arginou. Všichni čtyři byli dobrmani, do dvou kotců jsem dala misky s granulemi a vodou a před dva kotce misky s granulemi a vodou.

,,Arty! Fudinne!"Zavolala jsem a zahlédla dva běžící psy.
Ukázala jsem na dva kotce a oni do nich vešli. Pohladila jsem je a zavřela. Otevřela jsem Fiju a Arginu. Přivítaly se s Kiarou a daly si ranní snídani.

,,A pořádně hlídejte, Kio, jdeme," pohladila jsem obě dobrmanky a spolu s mojí Kiou šla do stáje.
Všichni koně byli plní ranní snídaně. Přivítala jsem se se všemi a vzala čištění, nákrčák a šla k boxu Loiry.

,,Ahoj zlato, vyjedem si, práce čeká odpoledne," objala jsem ryzku a pustila se čištění.
Ostatní jsem vynechala, protože zůstanou ve stáji a pak budou pracovat. Zapletla jsem Loiře spletený cop, dala kolem krku nákrčák a vedla ven. Upevnila jsem si na hlavu klobouk a poklepala po Loiřině noze. Šla do poklony a já naskočila na její hřbet.

,,Kiaro!"Zapískala jsem a všechny tři jsme vyrazily směr pláže u moře.
Bylo to sice pár kilometrů, kolem pěti, ale dalo se to vydržet. Měla jsem asi dvě hodiny čas. Cesta byla krásná a v lese jsme nepotkaly ani živáčka. Jen na polní cestě se procházel pár se psem. Zpomalila jsem Loiru z klusu do kroku a zavolala Kiu, která do teď byla kousek před námi. Manželský pár si připl psa na vodítko a já s pozdravem kolem nich projela. Kiara šla vedle Loiřiných noh, jako by žádný pes kolem ní neprošel. Už zbýval kilometr, kdy jsme musely sjet kopec dolu. Byla to cesta ze skály, lemovaná fíkusy a olivovníky. Utrhla jsem jeden fík a jela dál. Na pláži bylo víc lidí. Bylo perné ráno. Svlékla jsem si košili a rajtky, které byly provzdušněné, a jen v plavkách vjela s Loirou do moře. Děti křičely, ale nám to nevadilo a už se dostaly dál do hloubky. Tam Loira začala plavat. Kia byla vedle nás. Dvacet minut jsme si užívaly ve vodě.

,,Tak holky, jdeme ven."zavelela jsem a otočila Loiru ku břehu.
Vyjely jsme z moře a já seskočila. Pohladila jsem Loiru a Kiaru. Vzala jsem si věci ze země a v plavkách naboso naskočila na Loiru. Vyrazily jsme zas pomalu směrem k ranči. Díky teplu jsme všechny tři byly suché během chvilky.

,,Loiro, já se na tobě obleču." usmála jsem se a pohladila ryzku. Opatrně a postupně jsem se oblékla do jezdeckého. Plavky jsem měla v kapsách rajtek. Byly jsme již u brány do ranče.

,,Ahoj Brantly," pozdravila jsem mladíka.

,,Zdravím Jasmine, jaká byla vyjížďka?" usmál se a protáhl se.

,,Výborná, byla jsem u moře," zazubila jsem se.

Brantlymu skoro spadla čelist.

,,Za dvě hodiny tam a zpět. Zajímavé. Chceš s něčím pomoct?" pousmál se.

,,Ne děkuju. Chceš volno?" zavrtěla jsem hlavou a podívala se mladíkovi do očí.

,,Zatím není třeba." usmál se mladík. Usmála jsem se také a šla ke stáji, kde jsem měla většinu mých koní. Zavedla jsem Loiru do boxu a postarala se o ni. Zašla jsem pro westernové vybavení a dala na uvazoviště. V sedlovně jsem si navlékla westernové chapsy. Klobouk jsem měla a košili také. Šla jsem k jednomu z boxů.

,,Ahoj Topsy."

Pozdravila jsem quarterku, která mě sledovala. Vzala jsem z dveří boxu provazovku s vodítkem. Otevřela jsem box a Prescy ustoupila. Vešla jsem k ní a pohladila ji.

,,Topsinko, dnes nás čeká práce," nasadila jsem klisně provazovku a vyvedla k uvazovišti před stájí.
Uvázala jsem ji tam a vzala hřbílko s měkkým kartáčem. Postupně jsem ji celou přečistila a vzala hřeben. Tím jsem učesala hřívu a ocas. Vzala jsem gumičky a zapletla jí mřížky na hřívě a stočený cop na ocase. Nakonec jsem vybrala kopyta. Nasedlala jsem ji, nauzdila a na nohy dala kamašky. Topsy měla černou uzdečku bez nánosníku a čelenky. Měla jsem na ni už páku a někdy jsme jezdily i s jinými druhy uždění.

,,Tak půjdem, budou tam i někteří další určitě," pohladila jsem klisnu a šly jsme spolu k westernové aréně.
Byli tam čtyři koně plemena appaloosa. Táta tu ještě nebyl, jen čtyři jezdkyně s Bayem, Flakem, Shadows a Bellou. Jejich pravá jména byla dost dlouhá. Jezdkyně jsem neznala, a proto jsem si jich moc nevšímala a pozdravila je se slovíčkem ahoj, jelikož vypadaly na míň než osmnáct. Byla to asi ona soukromá westernová skupina, co měla zaplacené zvlášť tréninky.

,,Ahoj, ty jsi tu teď nová?" zeptala se jezdkyně Shadow.

,,Ahoj, kdepak," pousmála jsem se, dala nohu do třmenu a odrazila se. Ladně jsem dopadla do sedla a ještě ze sedla dotáhla podbřišák. Přišel táta.

,,Dobrý den pane Harry," pozdravily ho dívky a nasedly na koně.

,,Ahoj děvčata, dnes v rámci tréninku tu s námi bude moje dcera Jasmine," usmál se trenér.

Táta ukázal na mě a Topsy. Byla jsem překvapená. Myslela jsem, že budem normálně trénovat a ne že budu středem pozornosti.

,,Tak ty jsi Jasmine?" zeptala se mě jedna z dívek.

,,Áno jsem," usmála jsem se a kývla.

,,Tak to nás těší, jsi naším vzorem. Máš pěkného koně. Vůbec bychom tě nepoznaly, já teda vůbec. Na fotkách vypadáš jinak, kort s Topsy," usmály se holky a to mi udělalo radost.

,,Děkuji," usmála jsem se.

,,Konec debat, rozhýbejte si koně," rozpustil náš drbací spolek táta.
Usmála jsem se na něj a mlaskla. Topsail se rozešla předpisovým krokem na volné otěži. Otěže jsem držela nespojené v pravé ruce a levou měla podél těla. Postupně jsem Topsy opracovala ve všech chodech na obě ruce. Nesla hlavu dole a já jí nijak nedráždila a neubližovala pákou v hubě.
,,Chtěl jsem dnes s vámi dělat western pleasure, proto je tu Jasmine, jak jistě víte, toto je jejich nejtajnější a nejsilnější zbraň," usmál se taťka na dívky, které po rozehřátí koní krokovaly po obvodu jízdárny.
Táta mě poprosil, abych předvedla správný krok. Nejprve jsem vzala otěže do obou ruk a nechala je volnější. Na tváři jsem vykouzlila blažený úsměv a jemně stiskla holeně. Topsy se rozešla neloudavým krokem. Hlavu měla nastejno se hřbetem ani za kolmicí ani úplně nikde jinde. Byla uvolněná, stejně jako já a šla polorychlejším krokem. Já dnes byla opravdu oblečená jak na pleasure. Červená podsedlovka, dlouhé černé chapsy pod nimiž byly černohnědé rajtky, černá košile s červeným opletem a lemy a černý westernový klobouk.
,,Výborně, teď vy čtyři zkuste ji napodobit," táta se obrátil k holkám a já dál pokračovala s Topsy v kroku. Samosebou táta holkám říkal, jak a co mají dělat.
Jezdila jsem vždy jiný typ pleasuru, kdy jsme byly s Topsy předvolávány do středu, kde bylo nutno předvést například sliding stop, letmé přeskoky a spiny. Byly jsme zvyklé na kdecos. Prescy šla stále uvolněně s ušima do stran, vyčkávala na další povel.
,,Prosím prodloužený klus," ozvalo se po celé jízdárně.
S tátovým povelem jsem neviditelně letmo stiskla holeně, popustila malilinko otěž a Prescy naklusala a viditelně klus protáhla. Seděla jsem uvolněně, měla volné ruce a nezakláněla se. Usmívala jsem se a Topsy klusala pravidelně a ladně, jak se na pleasurového koně sluší a patří.
,,Výborně Clar, dobře se učíš. Magie, ty ruce nedávej tolik od sebe a dej je níž. Angeliko, pozor na ty paty. Luiso, dej pozor, Flake ti jde moc s hlavou dole, pohraj si s otěží, aby ti jí dala trošku nahoru. Ták to je ono. Jasmine skvěle, diagonálně s letmými přeskoky na středu, dva na pravou a dva na levou ruku, a změna směru," ozval se táta a já kývla hlavou.
Vyjely jsme roh z malé strany a ten z delší celý ne, protože jsem Topsy pomocí holení natočila na levou ruku, aniž bych ruku použila, a jela s ní rovně přes střed, kde jsme nejdříve udělaly dva letmé přeskoky na pravou ruku a následně na tu levou. Usmívala jsem se blaženě s změnila si směr jízdy. Dnešní hodina westernu byla velice zajímavá. S Topsy jsme také předvedly správný cval na správnou nohu, holky zkoušely jen krok a klus pod tátovým vedením.
,,Seřadit!" Zazněl hluboký hlas táty přes celou westernovou jízdárnu.
Pro mě to znamenalo to, že jsem otočila Topsy po vyjití rohu směrem k němu. Stál pět metrů od hrazení dlouhé stěny. Asi tak čtyři metry před ním jsem Prescy zastavila a usmívala se. Prescy stála klidně a uvolněně.
,,Výborně, holky, když zazní tento povel, musíte přesně jako Jasmine zastavit na takové lajně proti rozhodčím," usmál se otec a propustil nás.
Krokovaly jsme a já nechala Topsy krokovat na volné otěži, no vlastně Prescy, ikdyž já o ní mluvím vždy buď jako o Prescy nebo Topsy a spousta lidí si myslí, že mám dvě quarterky. Po vykrokování jsem quarterku odstrojila u uvazoviště. Chválila ji a vzala ji do sprch. Osprchovala jsem ji, setřela vodu a odvedla do výběhu. Vyhledala svoje místo pod korunami stromů a já odešla uklidit věci, neboť mě za půl hodiny čekal další trénink.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama