Kapitola II. - SŠ

28. září 2016 v 6:15 | Kazumi |  Střípečky štěstí

Přeju vám pěkný den ^^ Máme tu nádhernou středu, svátek! Hurá :D No, jen jeden den zůstáváme doma :(
Ano, školou povinní, ale i těžce pracující. Já jsem školou povinná a jsem moc ráda za tuhle středu,
i když bych raději čtvrtek - čtvrtky míváme do čtyř :D ale dva tělocviky... Konec kecání ale, Sayonara a přeji příjemné počtení ^^

 
Kapitola druhá
,,Ahoj Lucko," pozdravila jsem dvacetiletou slečnu, která rozdávala krmení.
,,Ahoj, tebe jsem tu dnes nečekala," usmála se a dala Sisi do boxu žrádlo. Měla jsem Sisinku před boxem, protože jeden ze stájníku se nenechal usmlouvat, chtěla jsem nastlat box sama, ale tak když ne tak ne.
,,Byla jsem chvilku na jízdárně. Klidně můžete jít, já se o koně postarám."
,,Vždyť je vůdce Lord a vy dva, se v lásce nemáte."
,,Nevadí, nic se mi nestane. Neriskuji poprvé."
Lucka pokrčila rameny a po připravení boxů všichni odešli. Zavedla jsem Sisi do boxu a zavřela dveře.
Vzala jsem vodítko Lorda. Lord byl temperamentní osmnáctiletý hřebec quartera. Zkrátka typický vůdce stáda. Nikdy jsme si nepadli do oka. Popřemýšlela jsem, jak na něj vyzrát. Konečně mě něco napadlo a já mohla vyrazit k ohradě. Koně byli nahoře a v klidu se popásali, všimla jsem si Lorda, ale on mě naštěstí ne. Byl by to malér. Všichni koně by byli dole. Obešla jsem menší ohradu, kde byli. Měla jsem štěstí, že nebyli dole. Pomalu jsem se přiblížila k zavírání. Jakmile se ozval cvakot vrátek, Lord si mě všiml a rozzuřeně zařehtal. Vyplázla jsem na něj se smíchem jazyk a podlezla hrazení do malé ohrady. Ostatní koně si mě všimli a postupně ke mně přicházeli, hledali dobroty po kapsách. Pohladila jsem ryzáka s jménem Amazur. Šla jsem k druhé brance a tu otevřela, koně po jednom procházeli a šli rovnou ke stáji. Brána byla zavřená, takže by mi neutekli a hlavně umí chodit sami. Jen jsem musela hlídat Lorda. Utekl by jak on, tak i celé stádo s ním. Prošel osmnáctý kůň. Lord zuřil a chtěl proběhnout za ostatníma, ale já byla pohotovější a branku zavřela.
,,Ty si tu ještě počkáš," zasmála jsem se a šla ostatní koně pozavírat.
V klidu žrali a momentálně je žádný vůdce nezajímal. S vodítkem v ruce jsem šla ke kruhovce, která byla napojena na menší ohradu. Otevřela jsem ji dovnitř ohrady a šla nahánět Lorda. Konečně se mi povedlo ho zahnat do kruhovky. Hbitě jsem za ním zavřela a šla dovnitř. Byla jsem sice v nebezpečí, ale dnes nebo nikdy. Nejdříve jsem Lorda srovnala, aby pochopil, že mě bude muset poslechnout. Řídila jsem ho pomocí vodítka a kroků. Pokud jsem k němu přišla blíž, okamžitě zrychlil, ale jakmile jsem poodešla dál, tak zpomalil. Pozorovala jsem jeho hlavu a vběhla mu do cesty bokem, aby se otočil. Povedlo se, dala jsem si vodítko do druhé ruky a dál s ním točila. Koukla jsem na hodinky. Běhal tu dobrou hodinu.
Lord zrovna klusal, když začal sklánět hlavu a po chvilce se i olizoval. Nikdy jsme tak daleko spolu nedokročili. Většinou kolem mě furt běhal a já to vždy vzdala. Snad po těch šesti letech nenávisti našel ke mně cestu. Otočila jsem se k němu zády a dala hlavu dolů, nekoukala jsem na něj a čekala na to, co by se mělo stát.
A stalo se. Ucítila jsem teplý vzduch na pravé ruce. Stál za mnou, po šesti letech si ke mně našel cestu a já k jeho srdci taktéž. Otočila jsem se a pohladila ho, byla jsem opatrná, kdyby to jenom hrál. Pak jsem vykročila a on bez zaváhání se mnou šel. Dokonce i couval, když jsem šla pozadu. Dostal pamlsek a připla jsem mu vodítko. Šla jsem s ním do stáje a vyčistila ho. Pak ještě ostatní koně dostali očistu a vše jsem zkontrolovala a odešla směrem domů. Pomalu se stmívalo.

Přišla jsem domů a přezula se. Domem voněly buchtičky s krémem. Mňam. Převlékla jsem se a už i rovnou umyla. Šla jsem do kuchyně a přivítala jsem se tam s mamkou, bráchou Tomem a taťkou. Povečeřeli jsme a já odešla do svého pokoje, koukla jsem se ještě na ty stránky toho ranče. Snad se mi tam bude líbit, říkala jsem si, když jsem usínala a ještě vzpomínala na dnešní zázračný den s Lordem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama