Kapitola II. - CdT

27. září 2016 v 15:00 | Kazumi |  Cesta do tajemna

Kapitola druhá

.....Kde že to jsem?...


Pohodila jsem si kaštanovými vlasy a podívala se kolem sebe. Měla bych najít civilizaci a zjistit, kde se vlastně nacházím. Jenže bylo to tady všechno divné. V mém městě, v mém okolí nebyly takhle krásné a nádherné stromy, jako byly zde. Stromy tady byly naprosto jiné, vyzařovaly kolem sebe zvláštní auru a já se nadechla. Vzduch byl naprosto čistý a můj pohled padl na lesní studánku. Ano, přepadla mě najednou žízeň, ale díky žízni jsem sletěla dolů z kopce a dostala... Ano, ránu do hlavy, a přesto žiju.

Avšak z mého přemýšlení mě vytrhly něčí kroky. Zamračila jsem se a sevřela rukojeť meče. Postavila jsem se a podívala se směrem, odkud jsem zaslechla ty kroky, které mi celkem naháněly do těla víc a víc adrenalinu, než jsem měla v těle doposud. Vyšel mladík s dravcem na rameni, byl to bílý krásný a majestátně vyhlížející dravec. Napjala jsem se, on se nezalekl, jen se usmál celkem dost vlídně a prohlédl si mě.

,,Ahoj, neměj strach, jsem přítel, boje jsou dobojovány, nepřítel odtáhl pryč," usmál se a já se na něj podívala ještě více nechápavě, ale dala ruku z meče dolů.

,,B-B-boje? Jaké boje?" podívala jsem se na něj dost nechápavě a on přešel k vodě, kdy se napil, ale podíval se znovu na mě, kdy si mě i prohlížel dravec.

,,Ty jsi zdaleka? Nevíš, že král z Oxapidie přestal ničit naše království a to jen díky tomu, že náš král má skvělé vojsko, které dokázalo vyhnat toho zlotřilce hodně daleko za naše hranice," usmál se mladík vlídně.

Já zamrkala očima a projela si rukou ve vlasech. Jaká válka zatraceně, jaké boje. Já jsem z dvacet prvního století. Prohlížela jsem si mladíka a stále na něj hleděla poněkud nedůvěřivě.

,,Já...já jsem z Yellowstonu, to je město kousek dál od Londýna," polkla jsem a tentokrát to byl mladík, kdo se na mě podíval poněkud podiveně.

,,Ty ses asi musela někde praštit, viď? Tady nikde v okolí žádný Londýn není. Jsi v království Ohario a vládne tu král Athos, odkud jsi přišla?" prohlížel si mě stále a jeho oči byly vlídné.

,,Nepraštila jsem se, neznám žádné království... jsem z dvacet prvního století, nevím, co se to děje, ale sletěla jsem z kopce, který byl dost prudký, a dala si do hlavy o kámen a pak se najednou probudila zde... Tedy spíše na palouku, který je odtud nedaleko, ale stejně...," nadechla jsem se a zamračila se, když se mladík ke mně přiblížil.

,,Dobře...takže jsi asi dostala úpal dejme tomu, fajn, no, máš kam jít?" usmál se vlídně, ale udělal krok zpátky.

,,Nemám úpal! Zatraceně...," skousla jsem si ret.

Jsem někde, kde to neznám. Nikoho nemám, nikoho neznám a ke všemu ani tenhle mladík neví, že existuje Londýn! Proboha, co je tohle za svět? Asi bych si mohla začít hrát na blbou, abych se tu začala orientovat. Než stačil mladík na to něco říct, utnula jsem to svojí další poznámkou.

,,Nevím, jak jsem se sem dostala. Nemám kam jít, neznám nikoho, mám obavy a nevím, co bych mohla dělat," přešlápla jsem si neklidně.

,,Pojď se mnou, v královské družině je místa dost," usmál se mladík a nabídl mi ruku, kdy jsem se podívala po něm i dravci.

,,Ach, ta moje neslušnost...promiň, jsem Frau, tohle je Amy," usmál se a představil jak sebe, tak i krásného bílého dravce, nabídl mi ruku, kdy jsem se na něj podívala poněkud zdráhavě.

,,Já jsem... Lea," odpověděla jsem, ale nakonec přeci jen stiskla jeho ruku a seznámila se s ním.

,,Pěkné jméno, půjdeš se mnou?" usmál se Frau a já pokývala hlavou.

,,Půjdu, nerada bych přišla k úrazu...," usmála jsem se a vydechla.

,,Jsi zvláštní osoba, Leo," zasmál se mladík, ale projel si rukou ve vlasech a já se na něj podívala.

,,Já... opravdu nevím, jak to v tomto světě chodí," skousla jsem si ret znovu.

,,Neboj, já ti to všechno zde ukážu," usmál se mladík na mě velice vlídně a vzal mě sebou někam ven z lesa, který už se mi zdál být tak hluboký, že to snad více ani nešlo.

Tu jest druhá kapitola příběhu. Snad se bude líbit ^^ Inu, mám v zásobě spoustu kapitol, takže nejspíše budu časovat :D Jinak, na první fotografii je podoba Lei a na druhé Frau s Aimy ^^ Sayonara ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama