Jak to vlastně začalo

23. září 2016 v 21:18 | Kazumi |  Případy sedmého oddělení
Pokud milujete příběhy z psychologického prostředí, tak vám sem přináším mé pokusy o to, nějaké z nich sepsat ^^

Jak to vlastně začalo


Tušila jsem, že hned po vystudované univerzitě budu potřebovat najít práci, ale že ji najdu tak rychle, by mě nenapadlo. Stalo se to jedno podzimní ráno a já se procházela promenádou mezi stromy v hlavním městě Anglie, v Londýně. Došla jsem k velké mosazné bráně a zazvonila.
,,Psychiatrická léčebna Mountsion, co potřebujete?" kdo by čekal, že dostanu práci zrovna tu.
,,Dobrý den, jsem Amy Jellington a jdu ohledně vaší nabídky," pousmála jsem se do kamerky.
,,Jistě, pojďte dál, už vám jdou naproti," ozval se celkem dost příjemný ženský hlas.
,,Děkuji," usmála jsem se, ozval se bzučák a na cestě se objevil mladík, asi tak mezi dvaceti, až třiceti lety.
,,Dobrý den, vy jste Amy?" usmál se na mě vlídně. Vkročila jsem odhodlaně dovnitř.
,,Dobrý den, ano, jsem Amy Jellington," usmála jsem se tentokrát já a podala ruku.
,,Jsem John a byl bych rád, kdybychom si tykali."
,,Ráda," usmála jsem se a šla s Johnem k budově, zatímco se za námi zavírala brána. Kolem nás procházelo spoustu lidí, kteří se chovali divně, jeden člověk si hrál na to, že se dusí, druhý fackoval vzduch.
,,Těch si nevšímej, vyhýbají se spravedlnosti. Zítra si pro ně přijedou. Šéf na tebe již čeká," usmál se mladík.
,,Aha, zajímavé případy, nečekala jsem až takové," pousmála jsem se a prošla dveřmi, které mi John přidržel.
,,Slečno, prosím vás, už ty tanky odjely?" došla ke mně stará žena.
,,Ano babičko, nemusíte se ničeho bát. Jen v klidu si jděte sednout na lavičku a můžete si konečně pěkně odpočinout," usmála jsem se vlídně a stará paní mě pohladila po ruce a šla ven.
,,Chudák, Lorencie Hudson, prožila si válku a z ní má celoživotní trauma, až se z něj zbláznila, ale co zmůže," vzdychl John.
,,A vy máte ženy i muže dohromady?"
,,Ne, tady se to rozděluje na oddělení, ale takto ve volném čase spolu mohou klidně i mluvit. Od dvou do pěti jsou terapie, jinak je prakticky klidný den a v neděli sem chodí návštěvy. Hlavně tu musíme mít spoustu zřízenců, aby nikdo nechtěl utéct, anebo třeba vraždy, či poskytování drog, ale to se u nás zatím nestalo, naštěstí," usmál se na mě John a já přikývla.
,,To je hlavní."
Došli jsme ke dveřím a John zaklepal. Vešli jsme do kanceláře a já se pozdravila se sekretářkou a pak vešla do ředitelny.
,,Dobrý den, Amy Jellington, jsem tu ohledně vaší nabídky," pousmála jsem se a podala ruku řediteli.
,,Dobrý den, Michael Mice, posaďte se," pokynul mi a já se usadila, jak to bylo zvykem a bylo to etické.
,,Četl jsem vaše dokumenty, seminární práci, esej na téma Pocitové poruchy lidí a musím říct, že jsem si řekl, tuhle osobu k nám zkrátka musíme přijmout. Byl bych rád, kdybyste naši nabídku na práci přijala a mohla nastoupit v pondělí," ředitel se mi podíval do očí a já s úsměvem přikývla.
,,Ano, rozmýšlela jsem se dlouho a dost mě zajímají příběhy lidí, kteří se k vám dostávají," usmála jsem se a trochu se víc narovnala.
,,Prošla jste, vyplňte prosím tyto formuláře, pak vás tu John provede, seznámíte se se zaměstnanci, dostanete oblek a budete moci začít hned od pondělí."
Tím mě ředitel, nebo prostě jen Michael, dost překvapil. Souhlasila jsem se vším, vyplnila formuláře a začala se těšit na další léta v mé první a snad celoživotní práci......

Po několika měsících

Začínala jsem jako všestranná posila týmu terapeutů. Dostala jsem se až k vedení oddělení a to k neobyčejnému oddělení. Sedmé oddělení je část budovy, kde se nachází lidé, kteří trpí pocitovými poruchami, myslí si, že jsou zkrátka nějakými významnými osobnostmi. Jednotlivé příběhy osob v léčebnách jsou zapsány a zde budou uvedeny ty, které nám v hlavách utkvěly. V mém osobním životě se objevila i moje láska. Je jím John, alias ten, který mě první den nástupu do práce provázel všude a doufám, že mě bude doprovázet celý život...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama